Sportlövő-vb: Sidi Péter a negyedik helyen végzett fekvőben

2010.08.02. 11:23
A légpuskában ezüstérmes Sidi Péter negyedik lett hétfőn a kisöbű sportpuska 60 lövéses fekvő számában a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

A szombati második helyével ötkarikás kvótát szerző komáromi versenyző 598 körös eredménnyel jutott be a fináléba, ahol – a magyar csapat tájékoztatása szerint – nagyon jól lőtt, 103.6 körrel zárta a tízlövéses finálét, s 701.6 körös összeredménye a negyedik helyhez volt elég a magas színvonalú versengésben.

A számot a fehérorosz Szergej Martinov nyerte meg, aki az alapversenyben is és a döntőben is a legjobb volt (703.9 kör). A második helyen a francia Valerian Sauveplane (703.8 kör) végzett, a harmadik pozícióban pedig a légpuskában hetedik amerikai Matthew Emmons (702.2 kör) zárt.

A döntőben Sidi végig kiegyensúlyozott volt, 10.0-nál nem volt rosszabb lövése, s ugyan Martinov (a döntőben: 104.9 kör), Sauveplane (104.8) és Emmons (104.2) legyőzésére nem volt esélye, többi vetélytársát maga mögé utasította. Eredményének értékét növeli, hogy ketten 599, vele együtt hatan pedig 598 körrel jutottak a nyolcba, s a fináléban sem akadt rossz teljesítmény, a nyolcadik helyen zárt kínai Liu Kang (Liu Gang) is 102 körrel zárt.

„Elégedett vagyok ezzel az eredménnyel, mert mindent kiadtam magamból, ráadásul nem is a fekvő a legerősebb számom. Ha szombaton nem jött volna össze a kvóta, a mostani negyedik hellyel megszereztem volna – nyilatkozott az MTI-nek Sidi. – Ez volt a sportlövészet történek legerősebb fináléja, ilyen még nem volt, hogy 598 legyen »az alja« a finálénak, a döntőben már csupán tizedmilliméterek döntöttek, s én egy picivel lemaradtam a dobogóról. Az összetett következik szerdán, amelyben én vagyok az Európa-bajnoki címvédő. Bízom benne, hogy ott is döntőzhetek."

Valamennyi sportág közül a mostani sportlövő-vb-n osztanak először londoni kvótákat. Mivel Sidi már légpuskában szerzett egyet, így ebben a számban ő már nem szerezhetett újabbat. Fekvőben öt ötkarikás hely talált gazdára.

Ebben a számban a fiatal, mindössze 21 éves Hári Péter kiváló teljesítménnyel, 595 körrel a 36. helyet szerezte meg a 140 indulóból, míg Jákó Csaba (586 kör) nem jutott tovább a vasárnapi selejtezőből.