Karate: S. Kovács Ádám bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot

2010.05.08. 19:40
S. Kovács Ádám bronzérmes lett a 67 kilogrammosok között a WKF-karate Európa-bajnokságon. A világjátékok-győztes, kétszeres vb-ezüstérmes magyar karatés az athéni kontinensviadal 4. körében – a döntőbe jutásért vívott összecsapáson – kikapott a görög Triantafillisztől, majd a bosnyák Lusija elleni bronzmeccset a hosszabbításban megnyerte.

A 2009-es teljesítménye alapján az NSSZ Gálán az év sportolójának választott S. Kovács az eredményhirdetés után a Nemzeti Sportszövetség Sajtószolgálatának elmondta, hogy ezen az Eb-n nagyon sűrű volt a mezőny, ezért örül annak, hogy nem érem nélkül utazik haza Athénból.

„Sajnos nem ment annyira a versenyzés, mint máskor. Az Európa-bajnokságok amúgy sem tartoznak a szerencsés viadalaim közé, így a végeredményt tekintve egy rossz szavam sem lehet. Nagyon örülök, hogy dobogóra állhattam" – mondta S. Kovács Ádám.