Tájfutás: magyar és szlovák győzelem a világranglista-futamon

MTI MTIMTI MTI
2008.07.02. 20:32
A nőknél a kassai Martina Rákayová, a férfiaknál az Egri Testedző Club versenyzője, Kovács Ádám nyerte meg szerdán a tájfutók világranglista-futamát a Gerecsében, Tarján mellett, a Pest-kőn.
A 22 ország 1200 sportolójának részvételével Tatán és környékén zajló ötnapos tájfutó Hungária Kupa első napján megrendezett világranglista-futamon a nőknek 8 kilométeres pályán 19 ellenőrzőpontot kellett érinteniük. A győztes Rákayová 62:40 perc alatt teljesítette a távot, a második Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE, 65:15), a bronzérmes pedig a finn Annika Björk (73:44) lett. A férfiak pályája 13.6 km volt, 27 ellenőrzőponttal. Kovács Ádám 90:48 perces eredményt ért el, a második Gösswein Csaba (Postás SE, 98:23), a harmadik Vonyó Péter (Pécsi Vasutas SK, 99:35) lett. A legjobb külföldi, a szerbiai Vladimir Matuski ötödikként, a legtávolabbról, Új-Zélandról érkező versenyző, Neil Kerrison hatodikként ért célba. A 33. tájfutó Hungária Kupa csütörtökön szintén Tarján térségében, a Gerecse markáns domborzatú terepén folytatódik. Pénteken Tatán, a Cseke-tó és az Angolpark természetvédelmi területén a kívülállók számára is látványos, rövid távú parkversenyre kerül sor, az utolsó két napon pedig Dunaszentmiklós környékén, meredek domboldalak, sziklák, sziklafalak között versenyeznek a tájfutók.