Nemcsik ezüst-, Mohamed Aida bronzérmes

2006.10.01. 20:54
A torinói világbajnokságon két vívónk is érmet szerzett, Nemcsik Zsolt végül alulmaradt a döntőben orosz ellenfelével szemben, így ezüstérmes lett. Mohamed Aida a harmadik helyen végzett, miután kikapott a címvédő olasz Vezzalitól.
Nemcsiknek ezúttal nem jött össze az arany, de így is nagyszerű teljesítményt nyújtott

Először Mohamed Aidának nyílt lehetősége, hogy minél szebben csillogó érmet szerezzen, de annak ellenére, hogy korábban remekül versenyzett, az elődöntőben nem érezte a ritmust és indiszponáltan mozgott a páston.

Az olimpiai- és világbajnok olasz Valentina Vezzali elleni összecsapás 15-3-ra végződött, ami kissé túlzó ugyan, hiszen nincs ekkora különbség a két versenyző között.

Mohamed Aida az elődöntőre már nem tudta megőrizni addigi jó formáját
Mindenestre tény, hogy Aidának csak ritkán sikerült úgy eltalálnia ellenfelét, hogy az érvényes találatként szerepeljen a jegyzőkönyvben, míg ellenfele folyamatosan és eredményesen támadott vissza.

Vezzali már 6-0-ra is vezetett, mikor a magyar vívónak először sikerült eredményesen riposztoznia. Ezt szinte azonnal további kettő követte, ami bíztató volt ugyan, de a harmadik periódusban az olasz kilenc tusára Mohamed egyel sem tudott válaszolni.

A nőknél a döntőben az olasz Margherita Granbassi diadalmaskodott, ahol a már említett Valentina Vezzalit győzte le 7-6-ra.

Nemcsik Zsolt, miután az elődöntőben 15-10-re legyőzte a dél-koreai Von Vu Jungot, a döntőben az orosz Sztanyiszlav Pozdnyakovval találkozott, végül azonban meg kellett elégednie az ezüstéremmel.

A fináléban sajnos egyszer sem vezetett Nemcsik, így a félidőig négy tusnyi előnyre tett szert a pontosabban vívó Pozdnyakov (4-8), aki ezt követően hat találatnyira növelte előnyét (4-10) az idei Világkupa-győztes magyar vívóval szemben.

Nemcsiknek a folytatásban már csak annyira futotta az erejéből, hogy 8-11-re felzárkózzon. A végén felváltva estek a találatok, így győzött az oroszok többszörös olimpiai és világbajnok klasszisa.