Röplabda: tucatnyi magyar légiós volt érdekelt a kupákban

2013.10.24. 12:22
Beindult a nagyüzem a röplabda-klubkupákban, hiszen a héten a Bajnokok Ligájában és a CEV-kupában is megkezdődtek a küzdelmek. Magyar klubcsapat ugyan nem indulhatott ebben a két sorozatban, ám így is tucatnyi hazánkfia volt érdekelt a mérkőzéseken.

A Bajnokok Ligájában hat magyar játékos klubja szerepel a csoportkörben, az ő szereplésükről ide kattintva olvashatnak.

A CEV-kupa első fordulójában a nőknél két magyar játékos klubja éppen egymás ellen meccselt: A Kiss Katalint foglalkoztató görög Olympiakosz Pireusz, Józsa Zsuzsanna csapatát a francia SF Paris Saint Cloudot fogadta, s verte 3:0-ra. Bár az eredmény simának tűnik, mindhárom játszmát két ponttal tudta csak megnyerni a hazai gárda.

A Sándor Renátával felálló osztrák SVS Post Schwechat ugyancsak Görögországba látogatott, s bár az AEK Athén győzni tudott, de csak a döntő játszmában, így Reniéknek jók az esélyeik a továbbjutásra.
„Nagyon sokat hibáztunk az elején, és 18 nyitást rontottunk az egész meccs alatt, és ez nagyon sok. Ez volt a vereségünk egyik fő oka – mondta el a találkozó után az nso-nak az október elején lejátszott vb-selejtező pontkirálynője. – Nagy volt a feszültség, hiszen rengeteg szurkoló volt kint a meccsen, tele volt a lelátó, ami számomra hatalmas élmény volt, mert ennyi ember előtt, akik ilyen intenzíven szurkolnak még nem játszotta. Sokszor már meg se szólaltunk a pályán, mert tudtuk, hogy semmi értelme, esélytelen volt, hogy meghallja akárki is. Mindezek ellenére nagyon bízok benne, hogy hazai pályán tudunk ellenük nyerni, hiszen úgy mentünk ki, hogy semmi információval nem rendelkeztünk a görög csapatról, s az első másfél szett a feltérképezésükre ment el. Mivel felvettük a meccset, így van videónk róluk, így könnyebb lesz már a visszavágó első szettje is. De csakis akkor, ha csapatként működünk, ami ezen a meccsen sajnos nem működött igazán."

A férfiak mérlege ötven százalékos volt: A Nagy Józsefet foglalkoztató osztrák Amstetten Hypo NÖ a szerb Radnicki Kragujevacot fogadta, s győzte le 3:2-re, míg a német TV Ingersoll Bühlt erősítő Molnár Dávid a holland Landstede Zwolle csapata ellen lépett pályára odahaza, s nyert 3:1-re. Bagics Balázs a belga Prewcura Antwerpen színeiben a német Generali Unterhachinghoz látogatott, s kapott ki 3:2-re, míg a Nagy Pétert foglalkoztató román Volei Municipal Zalau az orosz Gubernija Nyizsnij Novgorod csapatát fogadta, s kapott ki 3:0-ra.

A Challenge-kupában még csak a selejtezőnél tartanak, s amint arról már beszámoltunk, a férfiaknál Kecskemét 3:1-re legyőzte a bosnyák Mladost Brckót. Itt visszavágót szombaton játsszák, míg a CEV-kupa visszavágóira október 29-31. között kerül majd sor.

RÖPLABDA CEV-KUPA (MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ EREDMÉNYEK)