Női röplabda vb-selejtező: magyar győzelem a rajton

MTI MTIMTI MTI
2013.05.24. 20:44
A magyar női röplabda-válogatott három szettben sima győzelmet aratott a moldovai együttes ellen az ukrajnai világbajnoki selejtezőtorna első fordulójában Luckban.

A magyarok szombaton az albánokkal, vasárnap az ukránokkal játszanak. A csoport első helyezettje a selejtező januári harmadik körébe kerül, míg a másodikként végző csapatnak októberben a második fordulóban is pályára kell lépnie.

A kiemelt 12 európai válogatott csak a harmadik körben kapcsolódik be a küzdelmekbe, onnan lehet kivívni a vb-részvétel jogát.

NŐI RÖPLABDA, VB-SELEJTEZŐ
D-CSOPORT, LUCK
1, FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–MOLDOVA 3:0 (16, 17, 13)

Luck, 150 néző. V: Kurtiss (lett), Bensimon (izraeli)
MAGYARORSZÁG: Milovits 7, Liliom 12, Nagy E. 2, Sándor 12, Horváth D. 13, Dobi 8.
Csere: Tóth A. (liberó), Dékány 1, Kovács T. 7, Pallag 1, Kötél Zs. Szövetségi kapitány: Hollósy László
MOLDOVA: Lucoschina 1, Aladova 2, Lupu 5, Idjilova 6, Martiniuc 7, Olari 8. Csere: Stratulat (liberó), Bahova 1. Szövetségi kapitány: Mihail Copilov
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 8:4, 12:6, 16:8, 22:13, 24:16. 2. játszma: 5:2, 9:5, 13:7, 17:9, 21:12, 24:17. 3. játszma: 4:0, 11:3, 15:5, 20:9, 24:12
Hollósy László: – A lényeg, hogy átestünk a tűzkeresztségen. Nehezen melegedtünk be, de a végére már voltak szépen felépített támadásaink. Hasonló meccsre számítunk Albánia ellen is, de nem becsüljük le ellenfelünket.
Mihail Copilov: – Ellenfelünk magassági és tudásbeli fölényben volt. Sajnos nem tudtunk felnőni a feladathoz, a magyar csapat minden játékelemben jobb volt nálunk.