Nyíregyházán győzött a BSE, így az ötödik mérkőzés dönt az aranyról

2009.04.28. 08:50
A szerdai ötödik meccsen dől el a bajnoki cím sorsa a női röplabda NB I Ligában! A finálé negyedik felvonását a BSE-FCSM 135 perces, színvonalas, izgalmas, élvezetes csatában megnyerte a Betonút-NRK-Nyíregyháza otthonában, így az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása 2–2.
A kék mezes BSE hazai pályán szerezheti meg a bajnoki címet
Fotó: szon.hu
Ha az NRK Nyíregyháza megnyerte volna a röplabda női döntő negyedik mérkőzését, nemcsak Erdősné Balogh Erika pályafutása ért volna véget, hanem a hazai csapat is megszerzi története hatodik elsőségét. Ehhez viszont az első szett nagy részében vezető BSE-nek is volt egy-két szava. A hajrában, 22:22-nél Merkószki Tünde bokasérülést szenvedett, ám kiválása után is előnyhöz jutott a Betonút.

A következő két résznek is ugyanaz volt a forgatókönyve, mint az elsőnek: amelyik csapat a második technikai szünet alkalmával vesztésre állt, megfordította az állást. A meccs ezen törvényszerűségét a negyedik etapban cáfolták meg először a csapatok, amikor a kedvezőbb helyzetben lévő BSE végül élt egyenlítési esélyével. Ekkor már elég tüzes volt a hangulat a lelátón és a hazai kispadnál, hiszen Mezőffy játékvezető kétszer is a nyíregyháziak kárára bírálta felül segítőit.

Az ötödik szettben sem bírt a házigazda a BSE nehéztüzéreivel, Sándor Renátával és Mester Orsolyával, miközben újabb ítéletek miatt lázongott az „ezerfejű”. A BSE végül megnyerte a 137 perces meccset, a bírók ellen tüntető közönséget pedig Erdősné Balogh Erika csillapította, amikor kezébe vette a mikrofont, és így szólt: „Ne bántsátok a bírókat, szerdán mindent megteszünk a győzelemért!”

Ezt a párharcot ennél jobban nem lehetett volna kiélezni!

NŐI RÖPLABDA NB I

DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
BETONÚT-NRK-NYÍREGYHÁZA–BSE-FCSM 2:3 (24, –26, 23, –20, –12)
Nyíregyháza, 1000 néző. V: Mezőffy, Mocsnik
NYÍREGYHÁZA: Akimova 2, Merkószki 4, KATONA 21, SZAKMÁRY 19, BOTOS 17, ERDŐSNÉ 16. Csere: MIKLAI 6, Mosonyi. Edző: Ludvig Zsolt
BSE: Tóthné 4, Gudmann 3, SÁNDOR R. 24, KOVÁCS T. 13, Takács Zs. 4, MESTER 19. Csere: Tóth A. (liberó), LENGYEL V. 15, Molnár H., SZOMBATHELYI SZ. 5. Edző: Nyári Sándor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:3, 7:9, 8:12, 11:16, 16:16, 22:20, 23:24. 2. játszma: 3:4, 7:8, 11:8, 16:12, 16:15, 18:15, 21:18, 22:21, 24:22, 24:25. 3. játszma: 3:6, 6:7, 11:11, 13:16, 15:21, 21:21, 23:22. 4. játszma: 4:4, 8:5, 8:12, 11:12, 12:18, 16:19, 16:23. 5. játszma: 3:1, 3:3, 5:7, 6:9, 9:10, 11:13

Ludvig Zsolt: – Ha már Nyíregyházán is fővárosi illetőségű játékvezetők működnek közre, akkor mit várhatunk a következő, budapesti mérkőzéstől!? Vajon merre fog hajlani a bírók keze...?
Nyári Sándor: – Nem mondom, hogy nem játszottunk már jobban is ennél, de lelkesebben soha! Hát, jöjjön az ötödik...!
  • Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2