Röplabda, férfi Közép-Európai Liga: Kaposváron nyert a Kométa

2008.02.08. 21:39
A férfi röplabdázók Közép-Európai Ligájában hazai pályán, Kaposváron nyert háromjátszmás mérkőzésen a Kométa a horvát OK Varazdin ellen.
A négyes döntőbe igyekvő hazaiak sérülés miatt nélkülözték Carion Chacont, valamint Csala Bernátot és Horváth Dánielt is. Igaz, a vendégek beharangozott két legnagyobb ásza Almír Muharemovics és Szasa Dulics sem érkezett meg Kaposvárra.A találkozón kezdettől a kaposváriak akarata érvényesült, Kántorék végig kezükben tartották a mérkőzést, vezettek és egy magabiztos, de közepesnél nem nagyobb teljesítmény is elég volt a sima győzelemhez.

KÖZÉP-EURÓPAI LIGA. FÉRFIAK

KOMÉTA-KAPOSVÁR - OK VARAZDIN (horvát) 3:0 (21, 18, 15)
Kaposvár, 150 néző. V: Isajlovics, Gallaun (osztrákok)
KOMÉTA-KAPOSVÁR: LACZIK 3 – CZINTULA 13, NAGY J. 8, Schulcz 11, KÁNTOR 11, Kovács Z. 6. Cs: Molnár D. (liberó), Affentaller. Edző: Zarka Péter
VARAZDIN: Gotal 2 – Hirs 6, Modrics 5, PATAFTA 9, KURTES 9, Josics 3. Cs: Strelec, Kapustics. Edző: Leonard Barics
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 8:4, 11:9, 16:13, 20:16, 22:19, 24:21. 2. játszma: 8:4, 13:5, 16:8, 20:11, 24:18. 3. játszma: 8:4, 12:8, 17:10, 20:13, 24:15
Zarka Péter: Az első kis lépést megtettük a négyed döntő felé, fontos, hogy nem vesztettünk játszmát.
Leonard Barics: Egy nagyon jó Kaposvár egy klasszis kántorral erős volt nekünk. Erényeinket nem tudtuk érvényesíteni.