Az amerikaiak ellen kiderült: megtanultunk rangadót nyerni

2007.06.02. 21:31
A magyar női röplabda válogatott 3:2-re nyert a Dél-kaliforniai Egyetem ellen a Savaria-kupa második fordulójában, Bükön. A hazai csapat vasárnap a szlovákok ellen vívhatja ki a tornagyőzelmet.
A magyar válogatott Svédország után a Dél-kaliforniai egyetemet is legyőzte

A 32. Vodaone Savaria-kupa nemzetközi női torna második fordulójában a szlovákok magabiztosan győztek a sédek ellen. A magyar válogatott azzal az amerikai egyetemi csapattal találkozott, amelyet a csütörtök esti tesztmeccsen 3:0-ra legyőzött.

A szombati mérkőzést mindkét csapat rendkívül erőteljes, pontos nyitásokkal és ütésekkel kezdte. Színvonalas, látványos röplabdát láthatott a lelkes közönség az első pillanattól. Az amerikaiak ismét bizonyították, hogy nem véletlenül végeznek immár évek óta az első tíz között hazájuk 306 csapatos egyetemi bajnokságában. Az első játszma végjátéka 20:20-ról kezdődött. A lengyel Asia Kaczor kiváló nyitásainak és erős ütéseinek köszönhetően a kaliforniaiak szereztek vezetést (25:23).

A második rész elején megállíthatatlannak tűnt a rivális, de a szett közepén azonban Kiss Katalin és Héjas Valéria nyitásaival, valamint Pethő Anita ütéseivel gyorsan fordított a házigazda. Az amerikaiak feladója, Taylor Carico szinte kifogástalanul szolgálta ki Kaczort, valamint Diane Copenhagent, rohamosan fogyott a magyar előny, de Meléndez-Pál Beatrix megeresztett néhány pompás labdát! A hazai ütőjátékosok nem is rontottak, magabiztos végjátékkal egyenlítettek (25:17).

A harmadik játszma teljes csőd volt a magyarok szempontjából, hiszen az ellenfél röplabdázói sokkal jobban nyitottak, blokkoltak, és mezőnymunkában is kiválóan teljesítettek. Hazai részről egyedül az akarat, a küzdeni tudás dicsérhető, a nyitásfogadás különösen pocsék volt (25:14).

A negyedik játszmában egyik pillanatról a másikra álomjátékra váltott a magyar válogatott. A hazai játékosok varázslatos dolgokat műveltek, az amerikaiak nehezen szelídítették meg a magyar szervákat, valamint a meccs legjobb magyar játékosa, Kiss Katalin bombáit, a döntés az ötödik játszmára maradt (25:16).

Izgalmak helyett továbbra is „csak” pazar labdameneteknek, és fölényes magyar vezetésnek tapsolhatott a publikum, a hazai csapat óriásit küzdött, és megérdemelten győzött a remek egyetemi együttes ellen (15:8).

SAVARIA-KUPA

MAGYARORSZÁG–DÉL-KALIFORNIAI EGYETEM (amerikai) 3:2 (–23, 17, –14, 16, 8)
Bük, 400 néző. V: Ujházi, Tillmann
MAGYARORSZÁG: MELÉNDEZ-PÁL 1, KOVÁCS I E. 13, Pethő 14, Héjjas 10, KISS K. 24, Nagyné 8. Cs: Vatai (liberó), Gudmann, Dégi 1, Kapuvári 3. Szövetségi kapitány: Ludvig Zsolt
DÉL-KALIFORNIAI EGYETEM: CARICO 10, KACZOR 18, Gysin 8, Bishop 6, Johansen 11, COPENHAGEN 16. Cs: Hillgren (liberó), Wilson, Siemiatkowska 2, Tennant 2. Vezetőedző: Mick Haley
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:7, 14:9, 20:17, 21:23. 2. játszma: 6:8, 16:12, 20:16, 23:17. 3. játszma: 6:8, 11:14, 13:19, 14:23. 4. játszma: 8:8, 15:10, 20:15, 23:16. 5. játszma: 5:3, 10:5, 13:7
Ludvig Zsolt: – Nagyon jó meccs volt, mindkét csapat maximális erőbedobással küzdött, csak a legvégén tudtuk eldönteni a csatát.
Mick Haley: – Remek meccs volt, bár mindkét csapat hullámzó teljesítményt nyújtott.
A második forduló másik mérkőzésén: Szlovákia–Svédország 3:0 (20, 21, 15)
1. MAGYARORSZÁG 2 2 6:2 4
2. Dél-kaliforniai Egyetem 2 1 1 5:3 3
3. Szlovákia 2 1 1 3:3 3
4. Svédország 2 2 0:6 2