Gyász: 95. életévében elhunyt a magyar motorsport legendája

P. K.P. K.
2023.11.27. 09:45
Id. Reisz János a régi versenygépén<br />
Vasárnap, 95. életévében elhunyt Reisz János, a magyar motorsport legendás alakja, 21-szeres magyar bajnok.

„Édesapánk, Reisz János fénykorában mindenki „Janikája” korszak teremtő edzőkéntJani bácsi”, a sokszoros magyar bajnok, a Bol d'Or 24 órás motorverseny győztese méltósággal viselt nehéz időszak után 95. életévében elmotorozott közülünk” – tájékoztatott az édesapja haláláról a család nevében ifjabb Reisz János.

Idősebb Reisz János 21-szeres magyar bajnok motorversenyző volt, de legnagyobb sikerének aBol d'Or 24 órás verseny megnyerését tartotta.

„A huszonnégy órás versenyt ötvenhatban Kurucz Györggyel nyertük meg – akivel hetvenéves barátság köt össze –, pályafutásom legnagyobb sikere volt! Kelet-európai versenyzőként, kelet-európai motorral lettünk elsők, ilyen azóta sem fordult elő, óriási eredménynek számít”nyilatkozta a Nemzeti Sportnak 2020-ban.