MotoGP: Márquez vállsérülése ellenére kis híján nyert

2013.09.01. 14:58
Márquez sérülten is majdnem nyert (Fotó: Action Images)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíján a királykategóriában a spanyol Jorge Lorenzo diadalmaskodott, megelőzve honfitársait, Marc Márquezt, valamint Daniel Pedrosát.

A pole pozícióból induló Márquez a bemelegítés során nagyot bukott, a válla kificamodott, és még a kulcscsonttörést sem zárták ki nála, de ennek ellenére rajthoz állhatott, két körrel a leintés előtt még vezetett is, sőt a végén is csak alig nyolc századdal maradt el Lorenzótól.

5. Cal Crutchlow (brit, Yamaha) 136

A Moto2-ben hazai győzelem született, Scott Redding mögött a japán Nakagami Takaaki és a svájci Thomas Lüthi végzett. A brit versenyző ezzel már 46 pontra növelte előnyét a most nyolcadik helyen záró Pol Espargaró előtt.

3. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 135

A Moto3-as futamon a spanyol Luis Salom óriási csatában utasította maga mögé honfitársát, Alex Rinst. A harmadik helyért szintén két spanyol csatázott, Alex Márquez 151 ezreddel megelőzte Mavrick Vinalest.