Champ Car: Bourdais sorozatban negyedszer is bajnok lett

2007.10.22. 09:50
Sorozatban negyedszer nyerte meg a Champ Car versenysorozatot Sebastien Bourdais, miután vasárnap elsőként ért célba a sorozat ausztráliai, Surfers Paradise-i versenyén. A francia pilóta egyébként szakágat vált: jövőre már a Formula–1-ben láthatjuk.
Reuters
Reuters

Bourdais-nak egyébként nem kellett volna megnyernie a futamot a végső győzelemhez, elég lett volna a 12. helyen végeznie, ő azonban a versenytáv utolsó részében megelőzte legnagyobb riválisát, Justin Wilsont, és elsőként haladt át a célvonalon.

A franciáé lett a verseny leggyorsabb köre is (1:31,145 perc), ami minden idők legjobbja ezen a pályán; a korábbit a brazil Cristiano da Matta tartotta 2001 óta (1:32,063).

A pályafutása 30. Champ Car-futamgyőzelmét szerző Sebastien Bourdais 2008-ban már a Formula–1-es Toro Rosso csapat egyik autójával versenyez majd.

A Champ Car-sorozatból még egy futam van hátra: november 11-én Mexikóvárosban találkoznak a pilóták és a csapatok.

CHAMP CAR VERSENYSOROZAT, LEXMARK INDY 300 (SURFERS PARADISE, AUSZTRÁLIA)