Női kézi NB I: 47 gólt lőtt a Győr, mégis előzött a Fradi

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2018.05.20. 18:45
A Ferencváros alaposan kitömte a Kecskemétet és megelőzte az ETO-t a tabellán (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros került lépéselőnybe a bizarr női kézilabdás bajnoki versenyfutásban, miután 27 góllal, 46–19-re nyert Kecskeméten, miközben a múlt hétvégi BL-diadal után képletesen értve másnapos Győr 47–33-ra győzött Budaörsön. Az utolsó forduló előtt így a Fradi +273-as, az ETO +267-es gólkülönbséggel áll, márpedig a minden bizonnyal kialakuló pontegyenlőségnél az összgólkülönbség rangsorol az aranyéremért küzdő felek között.

Az ETO-ból hiányzott a BL-döntőben ujjtörést szenvedő Eduarda Amorim, míg a Fradiban ismét nem volt ott a nevezettek között Nerea Pena. A spanyol légiós hiányzásának okáról az elmúlt fordulókhoz hasonlóan ezúttal sem számolt be az FTC.

A Győr kezdte rosszabbul a versenyfutást a maga meccsén: támadásban eladta a labdákat és ziccereket rontott, míg védekezésben figyelmetlen volt, így negyedóra után már 12–9-re vezetett a Budaörs. A BL-döntő után egy héttel az ETO sokkal gyengébben kézilabdázott, mint akkor egy másik piros-fekete csapat ellen, hiányzott a játékából a pontosság és a robbanékonyság is – jellemző jelenet volt, amikor a hazaiaktól Mézes Laura lépéshátrányból is megelőzte Stine Oftedalt egy lecsorgó labdáért. A lelkes Budaörsben az idény végén búcsúzó csapatkapitány, Juhos Kata hetesből, Szöllősi-Zácsik Szandra és Zsigmond Vivien átlövésekből volt eredményes, és a többiek sem játszottak megilletődötten.

A Ferencváros eközben semmit sem bízott a véletlenre, az első pillanatokban nekirontott a Kecskemétnek, és 12 perc után már 10–3-ra vezetett, majd utána is fokozatosan növelte az előnyét, így összesítésben megelőzte a győrieket a gólkülönbséget illetően, sőt ekkor még pontszámban is az ETO előtt járt, ugye.

Az azért nem volt persze valós veszély, hogy a Győr kikapjon: 13–10 után egyhuzamban hét gólt szerzett a kicsit magára találó BL-győztes, és a szünetre már 20–16-os előnyben volt, miközben az FTC épp 23–8-ra ment.

A második felvonás elején még igyekezett tartani magát a Budaörs, de a hajrára aztán, ahogy a szezon szinte minden meccsén, sebességet váltott az ETO, amelynek klasszisai jobban bírták kondival a harcot, mint a fiatal budaörsiek, és a labdaszerzések után sorra szerezték a gyors gólokat. Csakhogy mikor az 53. percben 38–28-ra vezettek, az FTC 23 gólos előnyben volt Kecskeméten (41–18), szóval volt is miért rohannia a címvédőnek.

A végére azért mind a Kecskemét, mind a Budaörs megpróbált mindent, ám a két éllovas is mindent beleadott, így Budaörsön 14, Kecskeméten 27 gólos különbség alakult ki. A szerdai, utolsó fordulóban a Ferencváros a Vácot, a Győr a Békéscsabát fogadja.

Nagy csata lesz – a sajtótájékoztatón Ambros Martín mindenesetre elégedetlenkedett egy sort, mondván, a holtfáradt, ezer sebből végző játékosokat nem a legszerencsésebb kitenni annak, hogy ész nélkül kelljen rohanniuk, illetve a többi klubot is arra kényszeríteni, hogy erején felül küzdjön – miközben lehettek volna más módjai a bajnoki cím eldöntésének...

NŐI KÉZILABDA NB I

25. (UTOLSÓ ELŐTTI) FORDULÓ

HUFBAU AKKER-KECSKEMÉTI NKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–46 (8–23)
Kecskemét
, 1000 néző. V: Bacs, Bóna
KECSKEMÉT: Risovics – Tóth L., Siska 2, Orell 2, Kaiser 1, DEÁKI 3, Szabó E. 2 (1). Csere: Pusztai (kapus), Kovács K., Aron 2, Gulyás 2, Nikolajenko, Gulya, Kucerová 3 (2), Borges Lima 2. Edző: Marosán György
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS 9, Van der Heijden 4 (3), Kovacsics 4, SNELDER 7, HÁFRA 7, SCHATZL NADINE 10 (1). Csere: Szekeres, Mészáros R., Szucsánszki 1, Faluvégi 1, Jovanovics 2, Márton, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 11. p.: 3–8. 17. p.: 5–12. 22. p.: 6–16. 25. p.: 7–20. 28. p.: 8–21. 35. p.: 10–25. 40. p.: 12–29. 46. p.: 15–33. 51. p.: 15–38. 56. p.: 19–42
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Marosán György: – Nem volt jó átélni ezt a meccset. Küzdöttünk, harcoltunk, de ez ma erre volt elég. A Fradi példát mutatott, hogy miként kell játszani hatvan percen keresztül.
Elek Gábor: – Békéscsabán nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy szerettük volna, ma viszont igen. Jól védekeztünk, volt egy kiváló kapusteljesítményünk és gyorsan tudtunk támadni. Huszonhét góllal nyerni mindig jó, elégedett vagyok.

BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 33–47 (16–20)
Budaörs, 1050
néző. V: Bócz, Wiedemann
BUDAÖRS: Wéninger – Juhos 3 (1), Hornyák Á. 6, ZSIGMOND 5, Szabadfi 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Mézes 2. Csere: Lipovics (kapus), Pálos-Bognár 1, Pásztor 3, Gerháth 2, Kiskartali 1, Ertl 2, Berta, Rácz R. Edző: Mihály Attila
GYŐR: Kiss É. – Bódi 6, GROOT 10, OFTEDAL 13 (5), Althaus 1, Hansen 4, Görbicz. Csere: Grimsbö (kapus), PUHALÁK 7, Broch 2, M. González 4, Fodor. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 7. p.: 7–5. 13. p.: 11–7. 19. p.: 13–10. 27. p.: 13–17. 38. p.: 19–25. 44. p.: 24–31. 51. p.: 28–35. 56. p.: 29–42.
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5
Mihály Attila: –
Abban a felfogásban játszottunk, amelyben kell, nemcsak a Győr, hanem bárki más ellen is. Huszonkét percig kifejezetten eredményesek voltunk. A végére kijött a különbség, de soha rosszabb meccset.
Ambros Martín: – Nem könnyű úgy pályára lépni, hogy minél nagyobb különbséggel kell nyerni egy ilyen csapat ellen, amely rengeteget küzd, nekünk pedig folyamatosan gólt kell lőnünk a bajnoki címhez. De ezek a szabályok, ezt a helyzetet kell megoldanunk.

EZ VÁR A GYŐRI ETO-RA ÉS A FERENCVÁROSRA AZ UTOLSÓ FORDULÓBAN
Május 23., 18.00: FTC-Rail Cargo Hungaria–Vác (6., 6)
Győri Audi ETO KC–Békéscsaba (12., 9)
A két éllovas ellenfelei mögött azt tüntettük fel zárójelben, hogy jelenleg melyik pozíciót foglalják el a bajnokságban, illetve a pontvadászat első körében milyen különbséggel nyert ellenük a Győri ETO, illetve a Ferencváros.
HOGY SZÓL A KIÍRÁS? GÓLKÜLÖNBSÉG, TÖBB LŐTT GÓL, SORSOLÁS

Idézet a Magyar Kézilabda-szövetség 2017–2018-as szezonra kiadott, NB I-es bajnokságra vonatkozó rendjéből:
"5. Ezért amennyiben két csapatnak van ugyanannyi pontja és az egymás elleni mérkőzésük gólkülönbsége 0, akkor a helyezést az adott és kapott gólok közötti különbség határozza meg, valamennyi mérkőzést alapul véve. Csak azokat a mérkőzéseket kell itt figyelembe venni, amelyeket ugyanazon ellenfelek ellen játszott a két csapat, és amelyek eredményei pályán dőltek el.

6. Ha két vagy több csapat pontszáma, egymás közötti eredménye és gólkülönbsége is egyezik, akkor az a csapat kerül előbbre, amelyik az összes mérkőzést figyelembe véve (lásd az 5. pont) több gólt dobott.

7. Amennyiben az összes azonos ellenfél ellen azonos számú gólt dobtak, akkor az ezeken a mérkőzéseken több győzelmet szerző csapat végez előrébb.

8. Amennyiben a fenti szempontok alapján nem lehet eldönteni melyik csapat végez előrébb, akkor sorsolással kell azt eldönteni."