Jövőre kezdődhet az új Loki-stadion építése

Vágólapra másolva!
2009.08.26. 21:13
Címkék
Már ebben a szezonban elkezdődhet az új, 15 vagy 30 ezres stadion tervezése Debrecenben, jórészt annak köszönhetően, hogy a cívisváros labdarúgócsapata óriási bravúrt bemutatva kvalifikálta magát a Bajnokok Ligája csoportkörébe. A minimum 4 és fél milliárd forintos beruházásról Kósa Lajos debreceni polgármester nyilatkozott a városi televíziónak.

 

Új otthona lehet a Lokinak
Új otthona lehet a Lokinak

„A főtáblára kerülés nagyban javította a város pozícióit a tárgyalások során, így nyugodtan mondhatom, hogy most nekilátunk a stadion tervezésének és a szabályozási terv előkészítésének, ha szükséges, a jövő év folyamán pedig az építkezés is elkezdődhet” – nyilatkozta Kósa Lajos polgármester a debreceni városi televíziónak (DTV).

Ha ehhez hozzávesszük, hogy Orbán Viktor tegnap a Tv2-nek a fantasztikus sikert követően úgy nyilatkozott, hogy ha ismét kormányra kerül, maximálisan támogatja majd az új létesítmény létrehozását, könnyen lehet hogy valóban új „otthona" lesz a magyar bajnokcsapatnak.

„Ha a hadi szerencse mellénk szegődik, akkor Kósa Lajossal közösen tető alá fogjuk hozni azt a stadiont, amit megérdemel ez a város” – mondta tegnap a Fidesz elnöke.

A tervezett beruházás minimum 4 és fél milliárd forintba kerül majd. Kósa pedig a helyi televíziónak elmondta: 15 vagy 30 ezer fő befogadására lesz alkalmas az új létesítmény.

A dvsc.hu tájékoztatása szerint a helyszín valószínűleg a Tócóvölgy lesz. A debreceni önkormányzat képviselő-testülete 2006 őszén, amikor a magyar és a horvát labdarúgó-szövetség közösen pályázott a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság megrendezésére, már tárgyalt arról, hogy itt épülhetne stadion.

 

Legfrissebb hírek

Heti program: a Paks El-selejtezőt játszik, rajtol a vízilabda-vb

Minden más foci
4 órája

Hétfői sportműsor: Babos és Stollár is mérkőzést játszik Wimbledonban

Birkózás
5 órája

Sándor Tamás: A tulajdonosok nem tudják, ki vagyok; német győzelem a Magyar Derbyn

E-újság
5 órája

A finneket is legyőzték, továbbra is hibátlanok és elsőként tovább is jutottak a norvégok a női futball Eb-n

Minden más foci
6 órája

Túl erős katalán érzelmek – Cselőtei Márk publicisztikája

Spanyol labdarúgás
6 órája

Kosárlabda: legyőzte a portugálokat az U18-as leányválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
6 órája

Sérülés miatt Fritz 40 perc alatt továbbjutott; Szabalenka is ott van a nyolc között Wimbledonban

Tenisz
6 órája

Folytatódott Alcaraz sorozata, Rubljov csak egy szettet tudott elcsenni tőle Wimbledonban

Tenisz
7 órája
Ezek is érdekelhetik