A Wolfsburg kétgólos előnyhöz jutott a fáradt Real Madrid ellen

2016.04.06. 20:37
A lendületes Gareth Bale nem talált társakat (Fotó: AFP)
Kétgólos hátrányról kezdhet a hazai visszavágón a Real Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Wolfsburg ellen, miután idegenben 2–0-ra kikapott. A német együttes nagyszerűn játszott, pályára lépő játékosai közül mindenki átlag felettit nyújtott. Ellentétben a spanyolokkal, akik messze voltak legjobbjuktól. Klasszisai még a saját közepes teljesítményüket sem érték el. A visszavágót jövő kedden rendezik a Santiago Bernabéuban. A Real Madrid először szenvedett vereséget a most zajló sorozatban, és kilencedik mérkőzésén másodszor kapott gólt.

AZ ONLINE TUDÓSÍTÁST ITT OLVASHATJA!

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

WOLFSBURG–REAL MADRID 2–0 (2–0)
Wolfsburg, Volkswagen Arena, 26 000 néző. V: Rocchi (olasz)
WOLFSBURG:
Benaglio – Ricardo Rodríguez, Dante, Naldo, Vieirinha – Luiz Gustavo, Guilavogui – Henrique (Träsch, 80.), Arnold, Draxler (Schäfer, 93.) – Schürrle (Kruse, 85.). Vezetőedző: Dieter Hecking
REAL MADRID: Keylor Navas – Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos (James Rodríguez, 85.), Modric ( Isco, 64.) – Bale, Benzema (Jesé, 41.), Cristiano Ronaldo. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: Ricardo Rodríguez 18. – 11-esből, Arnold 25.
A MÁSIK SZERDAI NEGYEDDÖNTŐBEN
PARIS SAINT-GERMAIN (francia)–MANCHESTER CITY (angol) 2–2 (1–1)

Biztosan kézben tartotta a kezdést a Real Madrid: Cristiano Ronaldo azelőtt a hazai kapuba lőtte a labdát, hogy a Wolfsburg játékosai találkoztak volna valamelyikükkel. A portugál azonban a kiugratás pillanatában lesen állt, így nem lett érvényes a találat. Kevéssel később a németek tizenhatosán belül határozottan leütközött Gareth Bale nézett kérdően a játékvezetőre, a büntetőt hiányolva. A folytatásban előbb az aktív Bale beadását Cristiano Ronaldo elől kaparintotta meg a merészen kivetődő Diego Benaglio, majd két perccel később a magát ziccerig cselező Karim Benzema helyzeténél mentett óriásit a Wolfsburg kapusa.

A zártan védekező hazaiak előbb egy veszélyes kontrával jelentkeztek, a 18. percben pedig büntetőből megszerezték a vezetést. Casemiro pöckölte össze a szélről visszatett labdára rámozduló André Schürrle bokáját. A tizenegyest Ricardo Rodríguez a kapu jobb oldalába helyezte, Keylor Navas az ellenkező irányba vetődött (1–0). Megtört a Real magabiztossága és lendülete, a Wolfsburg a 25. percben pedig újabb döfést vitt be. Bruno Henriquéről feledkezett meg a szélen honfitársa, Marcelo. Érkezett is a beadás jobbról, a középen üres területre berobbanó Maximilian Arnold megelőzte Sergio Ramost, és közelről, szép mozdulattal, kifordított bal bokával a Real kapujába belsőzött (2–0). A Wolfsburgnak megjött a kedve és az étvágya, a középpályára tevődött a mezőnyjáték. Tovaszállt a távoli lövésekkel és szélről beadott labdákkal operáló spanyolok fölénye. A 32. percben Bale beadását Benzema fejelte a kapu mellé, majd a francia center bal térdét fájlalva még a szünet előtt cserét kapott. Az első félidőt Bale ígéretes helyről elvégzett, kapu fölé tekert szabadrúgása zárta.

Cristiano Ronaldónak nem igazán ment a játék: ezzel nem volt egyedül a Real Madridban

A szünet után sok választása nem lévén kezdeményezőként lépett fel a Real Madrid, ám a vendégek erejéből nem sokra futotta: Toni Kroos lőtt távolról, Cristiano Ronaldo pedig 12 méterről. Egyikük sem találta el a kaput. Legutóbb a BL-ben még 2004 őszén fordított a Real Madrid kétgólos hátrányról, akkor otthon gyűrte le 4–2-re a Romát. Ez viszont most már az egyenes kieséses szakasz, az ellenfél pedig a szívós, szervezett futballt bemutató Wolfsburg volt, amelynek játékosai nem fáradtak, bírták az iramot. Nem forogtak veszélyben a kapuk, pedig Bale sokat tett érte, de hiába a walesi lendületes játéka, a labdával címzett társak pontatlanok voltak. Különösen Casemiro tűnt kerékkötőnek, aki a támadójátékban már korántsem volt annyira hasznos, mint szűrőként. A 60. perc tájékán így hiába passzolt kétszer annyit a Real, mint a házigazda, utóbbi jobb futóteljesítményével kompenzálni tudta a labdabirtoklásból adódó madridi fölényt.

A második félidő közepén kontrát vitt a Wolfsburg, a befejezés Schürrlére jött ki, aki éles szögből, jobbról a rövid felsőt vette célba, de kevéssel célt tévesztett. Az eset után kakaskodás bontakozott ki, amelynek Marcelo volt a főszereplője. A Real brazil védője fejjel belefordult Arnoldba, majd látványosan eldobta magát. Marcelo ezzel a cselekedetével magát kinevettette, Arnoldot – és közvetetten Bale-t – viszont besárgította. Azért volt futball is: Isco kiugratásával Cristiano Ronaldo került helyzetbe, de Benaglio védett, majd a hazai védelem tisztázott. Kisvártatva Bale durrantott fölé. Nem a legjobbját nyújtotta a Real Madrid, és így a szerencse is elpártolt tőle. A hajrához közeledve egyre kevésbé tűnt motiváltnak az amúgy is erőtlen, kedvetlen, tanácstalan – talán még a szombati el Clásico utóhatásait érző – Real, amely nemcsak a fordítástól és az egyenlítéstől volt messze, hanem a szépítéstől is. A hajrában Keylor Navasnak kellett védenie, addigra már egyértelműen a Wolfsburg irányított, a vendégek teljesen elfogytak. Nagy kérdés, hogy a bajnokival terhelt hétvégét követően (szombaton fogadják az Eibart) keddre mennyire tudják magukat kipihenni és felpörgetni a madridiak. Mert lehet, hogy sokan álomsorsolásról beszéltek a Wolfsburg kihúzását követően, most viszont már aligha őszinte a mosolyuk…