Ilyen gólt sem sűrűn lő Ibra, mégsem örülhet

2016.04.06. 20:37
Fernandinho lövését nem tudták blokkolni a PSG-védők (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Manchester Cityvel a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

PARIS SAINT-GERMAIN (francia)–MANCHESTER CITY (angol) 2–2 (1–1)
Párizs, Parc des Princes. V: Mazsics (szerb)
PSG: Trapp – Aurier (Van der Wiel, 78.), Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Rabiot (Lucas, 78.), Thiago Motta, Matuidi – Di María, Ibrahimovic, Cavani. Vezetőedző: Laurent Blanc
MANCHESTER CITY: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Jesús Navas, De Bruyne (Delph, 77.), David Silva (Bony, 88.) – Agüero (Kolarov, 93.). Menedzser: Manuel Pellegrini
G: Ibrahimovic (41.), Rabiot (59.), ill. De Bruyne (38.), Fernandinho (72.)
A visszavágót április 12-én, kedden rendezik.

ÉLŐ ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!

Bátran, lendületesen kezdett a Manchester City, szögleteket harcolt ki, ám kézzelfogható eredménye ennek csak egy sárga lap lett, amelyet David Luiz kapott 12 másodperc elteltével, miután lerántotta a megiramodó Sergio Agüerót. A brazil védő eltiltás miatt nem játszhat a visszavágón.

A párizsi szurkolók először a 7. percben ugorhattak talpra, amikor a kiugró Blaise Matuidi elesett a tizenhatoson belül Eliaquim Mangala szorításában, ám Milorad Mazsics sípja néma maradt.
Nem úgy néhány perccel később, amikor David Luizt buktatta Bacary Sagna, amiért már járt a büntető. Zlatan Ibrahimovic állt a labda mögé, jobb alsó sarokra tartó lövését azonban Joe Hart védte!

A svéd sztár a félidő közepén is hatalmasat hibázott, egy az egyben vezethette Hartra a labdát, ám a kapu fölé lőtt.

Kevin De Bruyne
nem volt ilyen pazarló, első nagyobb helyzetét értékesítette, a 38. percben gyors kontratámadás végén lőtte ki a jobb alsót Fernandinho passza után. 0–1

Van azonban a Citynek egy Fernando nevű brazilja is, aki kevésbé ügyes megoldást választott a 41. percben: Hart kigurítása után a saját tizenhatosa előtt keresztbe akart passzolni, a szemfüles Ibrahimovic viszont közbenyúlt, és a lábáról a kapuba pattant a labda. Ilyen szinten ritkán látható potya gól volt. 1–1

A második félidő elején Matuidi is „kisárgázta” magát a visszavágóról, nem sokkal később viszont már nem is emlékeztek erre a párizsi szurkolók, a gyerekként a Man. Citynél is pallérozódó Adrien Rabiot ugyanis egy kipattanó labdára lecsapva megszerezte a vezetést a PSG-nek. 2–1

Negyedóráig sem volt előnyben a francia gárda, amelynek védelme a 72. percben összehozott egy gólt Fernandinhónak. 2–2

A City számára tökéletes volt ez az eredmény, amelyet megőrzött a lefújásig, így kedvező helyzetből várhatja a jövő keddi visszavágót.