BL: „testvéries” iksz helyett walesi siker a Vidire váróknál

2015.07.01. 22:02
A Bajnokok Ligája első selejtezőkörében a walesi The New Saints egy 90. percben szerzett találattal 2–1-re legyőzte a feröeri B36 Tórshavnt.

Melyik együttes lesz a BL-selejtezősorozat második körében bekapcsolódó Videoton ellenfele? Leginkább ez a kérdés foglalkoztathatja a magyar drukkereket a B36 Tórshavn–The New Saints párharc kapcsán, melynek első felvonását szerda este Feröeren játszották.a BL-selejtezősorozat második körében bekapcsolódó Videoton ellenfele? Leginkább ez a kérdés foglalkoztathatja a magyar drukkereket a B36 Tórshavn–The New Saints párharc kapcsán, melynek első felvonását szerda este Feröeren játszották.

Bár mindkét csapat hősiesen küzdött, úgy tűnt, már a kilencedik percre kialakul a végeredmény. A 7. minutumban Símun Samuelsen talált be, majd szinte azonnal Scott Quigley egyenlített.

A következő találatra egészen a 90. percig kellett várni, Michael Wilde szerezte meg a győztes gólt, így hatalmas előnybe került az idegenben játszó The New Saints.

A találkozó érdekessége, hogy egy lengyel testvérpár is pályára lépett, ám nem ugyanabban a csapatban. A walesieknél Adrian, a feröerieknél pedig Lukasz Cieslewicz játszott – a találkozó után érthetően előbbi volt boldogabb.

BAJNOKOK LIGÁJA
ELSŐ SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS

B36 Tórshavn (feröeri)–The New Saints (walesi) 1–2 (Samuelsen 7., ill. Quigley 9., Wilde 90.)