CR mesterhármassal és rekorddöntéssel nyitott a BL-ben

2015.09.15. 20:35
Cristiano Ronaldo mesterhármasig jutott a Doneck ellen, és újabb rekordokat döntött meg (Fotó: Reuters)
A Real Madrid 4–0-ra nyert otthon a Sahtar Doneck ellen, míg a PSG szintén hazai pályán 2–0-ra megverte a Malmőt a Bajnokok Ligája A-csoportjának 1. fordulójában.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

REAL MADRID–SAHTAR DONECK 4–0 (1–0)
Madrid, Santiago Bernabéu. V: Bebek (horvát)
Real Madrid: Navas – Carvajal, S. Ramos (Nacho, 59.), Varane (Pepe, a szünetben), Marcelo – Modric, Kroos, Isco – Bale (Kovacic, 31.), Benzema, C. Ronaldo. Vezetőedző: Rafael Benítez
Sahtar Doneck: Pjatov – Srna, Kucser, Rakickij, Azevedo – Sztepanenko, Fred – Marlos (Kovalenko, 74.), Taison (Malisev, 67.), Alex Teixeira – Hladkij (Bernard, 82.). Vezetőedző: Mircea Lucescu
G: Benzema (30.), Cristiano Ronaldo (55., 63., 81. – az első kettőt 11-esből)
Kiállítva: Sztepanenko (50.)

A spanyolok óvatosan kezdtek, aztán szépen fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerültek, a 14. percben pedig közel jártak ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést: Cristiano Ronaldo remek indítása után Karim Benzema már a kapust is kicselezte, de négy méterről a kapu fölé lőtt. A vendégek érezhetően a gyors kontráikra építettek, de Keylor Navas kis híján saját maga elintézte, hogy csapata gólt kapjon, a hazaiak kapusa egy hazagurított labdát nem tudott lekezelni, de végül sikerült mentenie. A 30. percben a másik oldalon Andrij Pjatov is hibázott egyet, ám kollégájával ellentétben ezért már góllal fizetett a csapata. Isco adott be középre a bal oldalról, az ukrán hálóőrt megzavarta saját védője, Jaroszlav Rakickij, a lecsorgó labdát pedig Karim Benzema 10 méterről a kapuba lőtte. A franciának ez volt a 43. gólja a BL-ben (1–0). Az első félidő krónikájához hozzátartozik, hogy Rafa Benítez a 31. percben lecserélte Gareth Bale-t, a walesinek a vádlija sérült meg.

A szünetben Pepe is beállt, méghozzá Raphaël Varane helyére, minden bizonnyal a francia védő is megsérült, más oka nem volt Beníteznek arra, hogy változtasson a csapatán. Az 50. percben a doneckiek megfogyatkoztak, Tarasz Sztepananko durván elgázolta Sergio Ramost, amiért megkapta a második sárga lapját. Az 55. és 64. perc között Cristiano Ronaldo duplázott, méghozzá két tizenegyesből: az első esetben a portugál sztár hátba lőtte Darijo Srnát, a játékvezető mégis büntetőt adott a Realnak (2–0), a második esetben Márcio Azevedo kezére pattant a labda a tizenhatoson belül (3–0). CR újabb rekordot döntött meg ezzel a két találattal, ő az első játékos a BL-ben, akinek sikerült 11 tizenegyesgólt szereznie (a korábbi rekodot Luís Figo és Ruud van Nistelrooy tartotta).

A 81. percben a mesterhármas is összejött a háromszoros aranylabdásnak, Marcelo lövése után egy kipattanó labdát fejelt a kapuba (4–0). A portugálnak ez volt profi karrierje 499. gólja, a BL-ben pedig kereken a 80., így már hárommal „vezet" Lionel Messi előtt.

A Real Madrid meg végrehajtotta azt a bravúrt, hogy az idény első négy tétmeccsén nem engedélyezett gólt az ellenfeleinek. Ugyanakkor főhet a fejük a királyiaknak, a meccs után derült ki, hogy Bale és Varane mellett Sergio Ramos is megsérült, tehát két belső védő is kidőlt, azt egyelőre nem lehet tudni, hogy ezek mennyire súlyos sérülések.

PSG (francia)–MALMÖ (svéd) 2–0 (1–0)
Párizs,
Parc des Princes. V: Karaszjov (orosz)
PSG: Trapp – Van der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Verratti, Thiago Motta, Matuidi – Di María (Lavezzi, 84.), Ibrahimovic (Pastore, 75.), Cavani. Vezetőedző: Laurent Blanc
MALMÖ: Wiland – Árnason, Bengtsson, F. Carvalho (Rodics, a szünetben) – Tinnerholm, E. Adu (Rakip, 85.), Lweicki, Yotún – Berget – Rosenberg, Djurdjics. Vezetőedző: Age Hareide
G: Di María (4.), Cavani (61.)

Ángel Di Maríának mindössze négy percre volt szüksége, hogy a PSG mezében megszerezze első BL-gólját. A Manchester Unitedtől igazolt argentin szélső a jobb oldalon betört a tizenhatoson belülre, majd ballal a jobb felső sarokba helyezett. 1–0

A Malmőnek szinte momentuma sem volt az első félidőben, és a folytatásban sem termett babér a számára.

Ángel Di María nem sokat teketóriázott első PSG-s BL-meccsén (Fotó: Reuters)

A 61. percben újabb csodaszép gólt lőtt a PSG: Maxwell beadása után Zlatan Ibrahimovic a levegőben sarokkal továbbította a labdát, amelyet Edinson Cavani közelről a kapuba fejelt. Az uruguayi csatár ötször volt eredményes a legutóbbi három meccsén a párizsi csapatban. 2–0

A PSG összességében nagyon könnyedén szerezte meg a három pontot.