Feltámadt a Juve, de így is jobb helyzetben a Bayern

2016.02.23. 20:35
Thomas Müller ezt a helyzetét még elbaltázta (Fotó: Reuters)
A Juventus labdarúgócsapata kétgólos hátrányból felállva 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Bayern Münchennel a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Juventus (olasz)–Bayern München (német) 2–2 (0–1)
Torino, 41 332 néző. Vezette: Atkinson (angol)
JUVENTUS: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Cuadrado, Khedira (Sturaro, 69.), Marchisio (Hernánes, a szünetben), Pogba – Mandzukic, Dybala (Morata, 75.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri
BAYERN: Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat (Benatia, 74.) – Vidal – Robben, Thiago Alcántara, Th. Müller, Douglas Costa (Ribéry, 84.) – Lewandowski. Vezetőedző: Pep Guardiola
Gólszerző: Dybala (63.), Sturaro (76.), ill. Th. Müller (43.), Robben (55.)

A visszavágót március 16-án rendezik.

ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHEGYEK ITT!

A Bayern hatalmas mezőnyfölényben játszott az első negyedórában, több mint hetven százalékban birtokolta a labdát. A 13. percben a vezetést is könnyen megszerezhette volna, ám Robert Lewandowski passza után Thomas Müller közelről elügyetlenkedte a ziccert.

A Juventus gyors ellentámadásokkal igyekezett odaérni a müncheniek kapuja elé, ezzel azonban többnyire kudarcot vallott, így a vendégek összeszokottnak nem nevezhető védőnégyesének (Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat) nem sok próbát kellett kiállnia.

A hazaiakra nehezedő nyomás később csökkent, de továbbra is a Bayern játszott veszélyesebben. A veszélyből a 43. percben lett gól, amikor gyors bajor támadás végén Müller állítgatás nélkül a bal alsó sarokba lőtte az egyik Juve-védőről elé pattanó labdát. 0–1

LES MIATT SZABÁLYTALAN VOLT A BAYERN ELSŐ GÓLJA?

A szünetben Claudio Marchisiót Hernánes váltotta, az 55. percben pedig a nulla egyes részeredményt a nulla kettes. Gyors kontra végén Arjen Robben lőtt tipikus robbenes gólt, jobbról befelé húzva ballal a hosszúba csavart, csak ezúttal közelebbről, mint általában szokta. 0–2

Hogy ne zuhanjanak teljes letargiába a hazai szurkolók, arról a 21 éves Joshua Kimmich gondoskodott, aki nem tudott tisztázni a Bayern tizenhatosa előtt. Persze ezután Mario Mandzukic passza és Paulo Dybala higgadtsága is kellett a Juve szépítéséhez. 1–2

Paulo Dybala már a saját góljánál mutatta, hogy kétszer talál be a Juventus (Fotó: Reuters)

Az argentin csatárt a 75. percben Álvaro Morata váltotta, aki egy perccel később fejjel adott gólpasszt a szintén csereként beálló Stefano Sturarónak, aki Kimmichet előzte meg. 2–2

A hajrára visszavette a kezdeményezést a Bayern, de újabb gólt nem szerzett, így – bár a bajor csapat van jobb helyzetben –, továbbra is teljesen nyílt a párharc.