Welbeck-tripla; duplázó Adrián Ramos

2014.10.01. 20:41
A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjának második fordulójában az Arsenal és a Borussia Dortmund is három góllal győzött. Az angol csapat a Galatasaray ellen nyert 4–1-re, míg a német együttes az Anderlecht otthonából vitte el a pontokat (0–3).

Welbeck három góllal segítette az Arsenalt (Fotók: Reuters)

ARSENAL–GALATASARAY

Épp a mai meccs napján 18 éve, hogy Arsene Wengert kinevezték az Arsenal menedzserévé, így különleges mérkőzés várt az angol együttesre. Az Arsenal már az első percekben éreztette, hogy javítani akar az első fordulóban a Borussia Dortmundtól elszenvedett vereség után, magához ragadta a kezdeményezést. A jó iramban kezdődő találkozón a londoniak fölénybe kerültek már az első percekben, a Galata kontrákkal próbált veszélyt teremteni.

A 22. percben góllá érett az Arsenal mezőnyfölénye: Kieran Gibbs, majd Alexis Sánchez volt a labda útja, a chilei a bal oldalról középre cselezett, majd remek ütemben ugratta ki Danny Welbecket, aki hét méterről a hálóba gurított, a labda Muslera lábai között vánszorgott a kapuba. 1–0

A vezető gól megszerzése után sem vett vissza az Arsenal, sőt, a 30. percben ismét betalált, bár kellett hozzá a Galatasaray védelme is. Chedjou fejelte fel a levegőbe a labdát, amit Welbeck elcsent a határozatlan Felipe Melótól, majd betört a tizenhatoson belülre és a bal oldalról, 12 méterről kilőtte a hosszú alsót. 2–0

Két perccel később kis híján jött a harmadik Arsenal-gól, ám Santi Cazorla lekészítését Welbeck 15 méterről belelőtte Muslerába. A 37. percben meg kellett szakítani a mérkőzést, mivel a Galatasaray szurkolói görögtüzeket dobtak a pályára, két perc múlva folytatódott a találkozó. A törökök számára pocsékul…

A 40. percben ugyanis növelte előnyét az Arsenal: Alexis Sánchez kapott kiváló kiugratást a leshatáron Mesut Öziltől, betört a tizenhatoson belülre, elfektette védőjét, és 12 méterről kilőtte a bal alsót, így a szünetben magabiztos előnnyel vonulhatott pihenére az Arsenal. 3–0

A fordulás után próbált magasabb fokozatba kapcsolni a Galatasaray, amely az első percekben támadásokat vezetett, de nem igazán tudta megdolgoztatni Szczesnyt. Sőt, az 52. percben jött a hideg zuhany, ismét az Arsenal szerzett gólt. Oxlade-Chamberlain ugratta ki remek ütemben Welbecket a tizenhatoson belül, aki nyolc méterről emelt elegánsan a kimozduló Muslera mellett a hálóba, megszerezve harmadik gólját a meccsen. 4–0

Az 59. percben óriásit hibázott Wojciech Szczesny: Goran Pandev kapott jó kiugratást a tizenhatoson belül, a lengyel kapus kijött és elkaszálta a csatárt, amiért egyből pirosat kapott, a Galata pedig tizenhegyest. Arsene Wenger Alexis Sánchezt áldozta fel, hogy behozhassa a kapuba David Ospinát. A büntetőt Burak Yilmaz végezte el, aki higgadtan a kapu bal oldalába gurított a jobbra vetődő Ospina mellett. 4–1

A hátralévő idő szinte végig David Ospináról szólt: az Arsenal második számú kapusa több nagy bravúrt is bemutatott. A 80. percben Umut Bulut emelt középre, Burak Yilmaz hét méterről fejelt kapura, ám Ospina nagyot vetődve kitolta a jobb felsőbe tartó labdát. Három perccel később Hamit Altintop tüzelt a jobb oldalról, hét méterről, ám az éles szögből leadott kísérletet Ospina lábbal hárította. A 87. percben Wesley Sneijder veszélyeztetett, 20 méterről vette célba az Arsenal kapuját, de Ospina ennek a lövésnek is útját állta, így maradt a 4–1.

Arsenal–Galatasaray 4–1

ANDERLECHT–BORUSSIA DORTMUND

A Dortmund nagyon hamar megszerezte a vezetést, az Arsenal ellen is betaláló Ciro Immobole ezúttal is eredményes volt. Az olasz támadót Kagava Sindzsi hozta remekül, egy löbbölt passzal helyzetbe, majd helyezett higgadtan a hazaiak kapujába. 0–1

A várt BVB-gála azonban a folytatásban egy ideig elmaradt, de a német csapat így is fölényben futballozott. A Kloppékat megnyugtató találatra egészen a 69. percig kellett várni, ekkor egy villámgyors ellentámadás után Lukasz Piszczek parádés passzára érkezett a négy perccel azelőtt pályára lépő Adrián Ramos, és közelről a kapuba passzolt. 0–2

A kolumbiai támadó kilenc perc múlva duplázott (0–3) – végérvényesen eldöntve a három pont sorsát. A Dortmund két mérkőzés után hatpontos.

Anderlecht–Borussia Dortmund 0–3

BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Anderlecht (belga)–Borussia Dortmund (német) 0–3 (Immobile 3., A. Ramos 69., 79.)

Arsenal (angol)–Galatasaray (török) 4–1 (Welbeck 22., 30., 52., A. Sánchez 40., ill. Burak Yilmaz 62. – 11-esből)

1. Borussia Dortmund225–0+56