Messi Zarráé után Raúl rekordját is megdöntötte; nyert a PSG

2014.11.25. 20:40
Suárez (balra) először szerzett gólt a Barcában hivatalos meccsen, Messi meg megdöntötte Raúl rekordját (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjában a korábban továbbjutó két csapat, a Barcelona és a PSG is nyert, így az utolsó fordulóban dől el, melyikük végez a négyes élén.

Az APOEL nem sokáig rejtegette a kártyáit, rögtön a kezdő sípszót követően megszállta a saját térfelét, a ciprusiak abszolút feladták annak a lehetőségét, hogy támadást vagy támadásokat vezessen. Ennek köszönhetően szinte csak a Barcelonánál volt a labda az első félidőben, csak az volt a kérdés, hogy mikor szerez gólt. A 27. percig ez nem sikerült a katalánoknak, de akkor Luis Suárez kapott labdát a bal oldalon, gyönyörűen lefordult Guilherméről, majd hét méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Az uruguayi első gólját szerezte a Barcában hivatalos mérkőzésen, érdekesség, hogy 1960 októbere óta először szerzett Luis Suárez nevű labdarúgó gólt európai kupasorozatban a Barcelona mezében. 0–1

A félidő legfontosabb eseményére azonban a 38. percben került sor, Rafinha átlövésébe Lionel Messi tette bele a lábát, így a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. Az argentin klasszis ezzel megszerezte 72. gólját a BL-ben, amivel átadta a múltnak Raúl korábbi rekordját. 0–2

A második félidő álmoskásan indult, ám az 52. percben kis híján növelte előnyét a Barca, Messi passza után Pedro vette célba a bal alsó sarkot 11 méterről, a spanyol szélső centikkel tévesztett csak célt. Ami késett, nem múlott, az 58. percben Dani Alves labdájával Messi kilépett középen, majd 10 méterről Pardo mellett elpöckölte a labdát, amely a jobb oldali kapufát segítségül hívva kötött ki a jobb alsó sarokban. 0–3

A meccs ezt követően csordogált lassan tovább, annyi változással, hogy az APOEL-nek sikerült legalább egyszer eltalálnia a kaput, míg Rafinhának a 70. percben háromgólos előnyben sikerült összeszednie a második sárga lapját is, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Tizennégy minutummal később hasonló sorsa jutott a hazaiak közül Guilherme is.

A találkozó utolsó gólja a 84. percben született, Javier Mascherano passza után Pedro hozta kihagyhatatlan helyzetbe Messit, akit hat méterről a kapu közepébe lőtt, így mesterhármassal ünnepelte meg a rekorddöntést – akárcsak a hétvégén, amikor Zarra rekordját döntötte meg. Érdekesség, hogy Messi 31. mesterhármasát szerezte pályafutása során, abból az elsőt, amikor csak jobb lábbal talált be. A négyszeres aranylabdás már öt triplát szerzett a BL-ben ezidáig rajta kívül senkinek sincs több háromnál. 0–4

Ibrahimovicék megszenvedtek az Ajax ellen, de azért nyertek (Fotó: Reuters)

PSG–AJAX

Csoportelsőként vágott neki az ötödik fordulónak a PSG, de tudta, ha meg akarja tartani listavezető pozícióját, minden bizonnyal le kell győznie hazai pályán az Ajaxot. Ennek érdekében bő fél óra elteltével megszerezte a vezetést, Ezequiel Lavezzi kapott remek labdát, már egy az egyben volt Jasper Cillessennel szemben, de önzetlenül Edinson Cavani elé tálalt, aki az üres kapuba gurított. 1–0

Cavani a 13. gólját szerezte a Bajnokok Ligájában, ezzel ő lett a legeredményesebb uruguayi játékos a sorozatban, megdöntve Walter Pandiani 12-es rekordját.

Újabb bő félóra elteltével egyenlített az Ajax! A 67. percben Ricardo Kishna beadására Davy Klaasen érkezett, és csukafejessel a jobb alsó sarokba bólintott (1–1). Bajba kerültek ezzel a párizsiak, hiszen ebben a pillanatban a Barca átvette a vezetést az F-csoportban.

A 78. percben azonban érkezett a megmentő Zlatan Ibrahimovic személyében, aki Javier Pastore asszisztját váltotta gólra (2–1), négy perccel később pedig Cavani talált be ismét, növelve saját rekordját, csapata előnyét, és a kvartett élén tartva a PSG-t. 3–1