A tartalékos Benfica ráijesztett a Bayernre, de jött Vidal…

2016.04.13. 20:35
Arturo Vidal gólja megnyugtatta a Bayernt, és tovább is juttatta (Fotó: Action Images)
A hazai sovány, egygólos győzelem után a tartalékos Benfica otthonában 2–2-re végzett a Bayern München, így a német csapat jutott a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Benfica–Bayern München 2–2 (1–1)
BENFICA: Ederson – André Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu (Jovics, 88.) – Salvio (Talisca, 68.), Fejsa, Renato Sanches, Carcela-González – Pizzi (Guedes, 58.) – Jiménez. Vezetőedző: Rui Vitória
BAYERN: Neuer – Lahm, Kimmich, Martínez, Alaba, – Vidal, X. Alonso (Bernat, 90.), Thiago Alcántara – Douglas Costa, Th. Müller (Lewandowski, 84.), Ribéry (Götze, 92.). Vezetőedző: Pep Guardiola
Gólszerző: Raúl Jiménez (27.), Talisca (76.), ill. Vidal (38.), Th. Müller (52.)
Továbbjutott: a Bayern, 3–2-vel

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKAHALMOK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

A Benfica azon túl, hogy 0–1-ről várta a második mérkőzést, három kulcsemberét nélkülözve állt fel a Bayern ellen: hiányzott a szezon során eddig 32 gólig jutó Jonas, a 22 gólos Mitroglu, valamint Nico Gaitán, a lisszaboniak legjobb mezőnyjátékosa, aki a kanadai táblázaton szintén eljutott 23 pontig. Josep Guardiola a túloldalon a 36 gólos Robert Lewandowski kispadra ültetésével „ellensúlyozott”, amit meg is érzett a bajor csapat.

Az első játékrészben fölényben játszó németeknél az első félidőben mindig hiányzott középen egy jól fejelő játékos, aki be tudja fejezni az akciókat. Thomas Müller és Arturo Vidal így is megszerezhette volna a vezetést, de a kapuval szemben nem tudta befejezni az utolsó mozzanatig szépen felépített támadást. Edersonnak egyik próbálkozás sem okozott gondot – a németé már csak azért sem, mert a labda elpattogott a jobb kapufa mellett.

A 27. percben aztán az első valamirevaló portugál akcióból gól született, Eliseu bal oldalról érkező beadása után Manuel Neuer árnyékra vetődött, és meglepetten nézte, amint Raúl Jiménez két védő között a kapuba bólint. 1–0

Jiménez előtt három perccel később újabb lehetőség nyílt, de a tizenegyespontnál átvett labdát erőtlenül lőtte kapura, és Neuer ezúttal hárított. A góltól támadt kiváló hangulat mindössze tíz percig lengte át a légkört. Ekkor – a 103. BL-meccsével Oliver Kahnt a német örökranglista élén utolérő – Philipp Lahm középre adott labdáját a kivetődő Ederson éppen a tizenhatos vonalánál álló Vidal elé öklözte, aki kapásból az üresen tátongó kapuba bombázott. 1–1

A Bayern nyolc lövéséből négyet Vidal jegyzett az első félidőben, megérdemelte a gólt. A németeket megnyugtatta az egyenlítés és az, hogy már két gólra volt a továbbjutástól a vendéglátó. A második félidő elején is a Bayern irányított, és az 52. percben Xabi Alonso szöglete után Javi Martínez fejelte le a labdát Müllernek, aki tisztán érkezve terelte a labdát a kapuba. 1–2

A németnek ez volt a 36. BL-gólja, ami hússzal több annál, mint amit a meccsre nevezett Benfica-játékosok összesen összehoztak.

A 60. percben Douglas Costa a kapufát találta el, amit jó negyedórával később bántak igazán a vendégek szurkolói, hiszen Talisca szabadrúgásból egyenlített. 2–2

A Benfica még így is két gólra volt a továbbjutástól, de legalább volt miért küzdenie – hajtott is a portugál csapat, de Neuer több hibát nem követett el. A 93. percben a hajrában beálló Luka Jovics próbálkozását hárította – ez volt a meccs utolsó mozzanata.

A Benfica nem tudott győzelemmel búcsúzni, a Bayern München az Atlético Madridhoz, a Real Madridhoz és a Manchester Cityhez hasonlóan várhatja az elődöntő pénteki sorsolását.