UEFA Ifjúsági Liga: Szoboszlai klubtársai megnyerték a BL-t

2017.04.24. 19:59
A 16 esztendős, magyar utánpótlás-válogatott Szoboszlai Dominik klubja, a Red Bull Salzburg U19-es csapata nyerte meg az UEFA Ifjúsági Liga 2016–2017-es kiírását, miután a hétfői döntőben 2–1-re legyőzte a Benficát.

Az osztrák csapat a szezon egészét tekintve teljesen megérdemelten nyerte meg az ifjúsági Bajnokok Ligájának beillő sorozatot, hiszen a döntőig vezető úton a Manchester City (1–1 – tizenegyesekkel 4–3), a Paris Saint-Germain (5–0), az Atlético Madrid (2–1) és a Barcelona (2–1) korosztályos együttesét is megverte.

A nyoni döntő első félidejében José Gomes találatával a Benfica szerzett vezetést, ám a Salzburg a szünet után Daka Patson és Alexander Schmidt góljaival fordított.

Az osztrákok fennállásuk során először nyerték meg az UEFA Ifjúsági Ligát, míg a Benfica 2014 után a második fináléját is elveszítette.