Történelmi Leicester-siker, döntetlen Portóban

2016.09.14. 22:41
Rijad Mahrez duplázott, a Leicester City 3–0-ra nyert (Fotó: Action Images)
A Bajnokok Ligája G-csoportjában az angol bajnok Leicester City 3–0-ra nyert az FC Bruges otthonában. A csoport másik mérkőzésén a Porto 1–1-es döntetlent játszott a Köbenhavn csapatával.

FC BRUGES–LEICESTER CITY 0–3

Hamar megszerezhette volna a vezetést a belga bajnok az angol bajnok ellen. A mérkőzés harmadik percében José Izquierdo remek kiugratást követően a kapu mellé lőtt. A kihagyott helyzet hamar megbosszulta magát, az 5. percben egy bedobást követően rossz ütemben jött ki a hazaiak kapusa, a labda ráadásul egy védő fején is megcsúszott, majd Marc Albrighton közelről a kapuba lőtt, 0–1!

Jobban játszottak az angolok az első félidőben, a második gólt a 29. percben Rijad Mahrez lőtte, aki fantasztikusan értékesített egy szabadrúgást a hazai kaputól 25 méterre. Danny Drinkwater 30 méterről leadott kapáslövését később szögletre tornázta a Bruges kapusa. 0–2!

A második játékrész első felében nyomott a belga csapat, de Jamie Vardy megindult a 60. percben, Luduvic Butelle, a hazai kapus, felrúgta őt a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Rijad Mahrez értékesítette, 0–3!

A mérkőzés hátralevő részében hiába nyomott a Bruges, egy Izquierdo-kapufán kívül igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani.

A Leicester megérdemelten nyert, az angol bajnok meggyőzően, a Bajnokok Ligájához méltóan játszott. Claudio Ranieri együttese fennállása első BL-meccsén győzni tudott.

BAJNOKOK LIGÁJA
G-CSOPORT
1. FORDULÓ
FC Bruges (belga)–Leicester City (angol) 0–3 (0–2)
Bruges. V: Szidiropulosz (görög)
Bruges:
Butelle – Van Rhijn, Engels (Poulain, 53.), Denswil, De Bock – Vormer, Simons, Pina, Vanaken – Diaby (Vossen, 62.), Izquierdo (Gedoz, 77.). Vezetőedző: Michel Preud'homme
Leicester: K. Schmeichel – L. Hernández, Morgan, Huth, Fuchs – Albrighton, Drinkwater, Amartey, Mahrez (Gray, 81.) – Szlimani (Ulloa, 62.), Vardy (Musa, 70.). Menedzser: Claudio Ranieri
Gólszerző: Albrighton (5.), Mahrez (29., 61. – a másodikat 11-esből)

PORTO–KÖBENHAVN 1–1

Már a 13. percben megszerezte a vezetést a portugál csapat, Otáviónak remekül passzolt sarokkal André Silva, a 21 éves brazil játékos pedig a kapuba bombázott, 1–0!

Uralták a játékot a hazaiak, ám a második félidő elején egy bal oldali beadás után három védő is elszámolta magát, a labda így Andreas Cornelius elé került, aki a kapuba segítette, 1–1!

Hiába kapott Ján Gregus, a vendégek játékosa piros lapot a 67. percben, a Porto nem tudta gólra váltani emberelőnyét.

Porto (portugál)–FC Köbenhavn (dán) 1–1 (1–0)
Porto. V: Jug (szlovén)
Porto: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – Herrera (Brahimi, 70.), D. Pereira, Ó. Torres – Corona (Depoitre, 62.), André Silva, Otávio (Jota, 82.). Vezetőedző: Nuno Espírito Santo
Köbenhavn: R. Olsen – Ankersen, M. Jörgensen, E. Johansson, Augustinsson – Gregus, Delaney, Kvist (Antonsson, 93.), Toutouh (Falk, 77.) – Santander (Verbic, 69.), Cornelius. Vezetőedző: Stale Solbakken
Gólszerző: Otávio (13.), ill. Cornelius (52.)
Kiállítva: Gregus (67.)