Szabicsék kiestek, Witselék nem vicceltek

2011.08.24. 23:19
A látványra a korai Maradonára „hajazó" Aimar jól mozgatta a Benficát (Fotó: Reuters)
A Benfica, a Plzen és a BATE is kiharcolta a Bajnokok Ligája csoportkörében való részvételt a szerda este játszott rájátszás-visszavágókon.

BENFICA–TWENTE 3–1

Az első mérkőzés 2–2-es végeredménye a Benfica számára volt kedvező a két, idegenben szerzett találat miatt. A portugálok ettől függetlenül nem játszottak gól nélküli döntetlenre, támadólag léptek föl, és az első húsz percben körbelövöldözték a holland kaput.

A hazaiak a 31. percben közel jártak a vezető gól megszerzéséhez, de legagilisabb emberük, az ezúttal jobb oldalon kilépő Pablo Aimar túlságosan is kisodródott ahhoz, hogy eltalálja a kaput az ötös sarkáról – nem is találta el (a keresztben meglőtt labda elszaladt a jobb kapufa mellett).

Kisvártatva újabb Benfica-helyzet, most azonban sokkal nagyobb, maradt kihasználatlanul – tovább módosult a kapura lövési/fejelési kísérletek addig sem szoros aránya: 12–0 a hazaiak javára...

A 41. és a 43. percben újabb Benfica-lövések zúdultak a Twente kapujára, Nolito egyszer sem tudott túljárni a mindkét alkalommal jól helyezkedő és utóbb jól is nyújtózó Nikolaj Mihajlov kapus eszén.

A második félidőre nagyon elszántan jöttek ki a vendégek, egymást buzdították, többen pacsiztak. Figyelni azonban nem figyeltek eléggé: a 46. percben a jobbról beívelt szabadrúgás nyomán megcsúsztatott labdát a belga Axel Witsel háttal állva a kapunak, ollózó mozdulattal egyből a bal felsőbe húzta. Csodaszép gól volt! 1–0

A vezetés megérdemelt megszerzését követően sem állt le a Benfica, s megérdemelten növelte előnyét. A frizuráját tekintve a korai Maradonát, a játéka láttán pedig régi önmagát idéző Aimar ívelt be szögletet az 59. percben, s a röviden érkező brazil Luisao nagyszerűen fejelt a túlsó sarokba. (Harminc-harmincöt éve itthon Szokolaitól láthattunk hasonló gólokat.) 2–0

66. perc, Witsel ezúttal sem viccelt, a védővonalból egyedül kilépve bedurrantotta a harmadik portugál gólt is. 3–0

A 85. perc tetszetős találattal szépített a holland alakulat, Bryan Ruiz bólintott a jobb felső sarokba. 3–1

VIKTORIA PLZEN–FC KÖBENHAVN 2–1

A Plzen idegenben 3–1-re megnyerte a párharc első mérkőzését, s ettől annyira elkényelmesedett, hogy a visszavágó első félidejében ellenfele faragott a hátrányán. A koppenhágaiak vezető találatát a Costa Rica-i válogatott Christian Bolanos szerezte a 32. percben, 16 méterről laposan a kapuba bombázva.

Összekapták magukat a hazaiak, aminek eredményeképp Marek Bakos révén a 67. percben egyenlítettek, önmaguk számára nyugodtabbá téve a hátralévő huszon-egynéhány percet. A csehek a ráadás perceiben Michal Duris jóvoltából a győztes gólt (2–1) is bevitték, kettős sikerrel biztosítva első részvételüket a BL-csoportkörben!

STURM GRAZ–BATE 0–2

Némi meglepetésre nem lesz osztrák csapat az elitliga csoportfázisában, amit úgy is lefordíthatunk, hogy elhullott Szabics Imre együttese, a Sturm Graz az előcsatározások utolsó rostáján a fehérorosz BATE-val szemben. Pedig a Sturm kedvező helyzetben várhatta a visszavágót, miután 1–1-es döntetlent ért el Boriszovban.

A grazi ütközet aztán rémálom lett a hazaiak számára, akiket – Alekszandr Vologyko és Marko Szimics találatával – kétszer is középkezdésre kényszerítettek a fehéroroszok, akik az 2008–2009-es szezon után játszhatnak ismét a BL-ben. Szabics Imre végig a pályán volt a Sturmban, és többször is helyzetbe került.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG
STURM GRAZ (osztrák)–BATE BORISZOV (fehérorosz) 0–2 (0–1)
Graz, Liebenau-stadion. V: J. Eriksson (svéd)
STURM: Gratzei – Standfest, Dudics, Burgstaller, Popkadze – Hölzl (Muratovic, 74.), Weber, Säumel, Bukva (M. Haas, a szünetben) – Szabics, P. Wolf (Kainz, 60.). Vezetőedző: Franco Foda
BATE: Gutor – Baga, Filipenko, Szimics, Jurevics – Olehnovics, A. Vologyko – Koncevoj (Gordejcsuk, 67.), Bressan (Rudik, 59.), Nehajcsik – Rogyionov (Bordacsov, 78.). Vezetőedző: Viktor Goncsarenko
Gólszerző: A. Vologyko (36.), Szimics (69.)
Továbbjutott: a BATE, 3–1-gyel
VIKTORIA PLZEN (cseh)–FC KÖBENHAVN (dán) 2–1 (0–1)
Prága, Eden-stadion. V: Velasco Carballo (spanyol)
PLZEN: M. Cech – Rajtoral, Bystron, Cisovsky, Limbersky – Jirácek, P. Horváth (Trapp, 86.) – Petrzela (Fillo, 82.), Kolár, Pilar – Bakos (Duris, 77.). Vezetőedző: Pavel Vrba
KÖBENHAVN: Wiland – Thomsen (R. Sigurdsson, 83.), Ottesen, M. Jörgensen, Bengtsson – Bolanos (P. P. Diouf, 74.), Nordstrand, Grindheim, Delaney – N’Doye, Santin (Absalonsen, 64.). Vezetőedző: Roland Nilsson
G: Bakos (67.), Duris (93.), ill. Bolanos (32.)
Továbbjutott: a Plzen, 5–2-vel