Nyolcaddöntős a Zágrábban hetet vágó Lyon

2011.12.07. 22:58
Gonzalo Higuaín szerezte a Real Madrid második gólját
A Real Madrid 3–0-ra nyert az Ajax otthonában, az Olympique Lyon pedig 7–1-re a Dinamo Zagreb vendégeként, így a francia gárda továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjából.

AJAX–REAL MADRID

A Real Madrid már korábban bebiztosította a csoportgyőzelmét, így számára már nem volt különösebb tétje az Ajax elleni mérkőzésnek. Ennek ellenére a madridi csapat szerezte meg a vezetést José Callejón jóvoltából, aki Kaká passza után került ziccerbe, és Anita lába között a jobb alsó sarokba gurított. 0–1

A gól után az Ajax felpörgette a tempót, ennek ellenére a Real szerezhetett volna újabb gólokat, de előbb Anita, majd a kapus, Kenneth Vermeer mentett Karim Benzema elől az utolsó pillanatban. Aztán következett egy őrült négy perc, amely alatt az Ajax két gólt is szerzett, a bíró azonban mindkettőt érvénytelenítette les miatt.

Ez egyáltalán nem érdekelte Gonzalo Higuaínt, aki Benzema nagyszerű indítása után előbb gyönyörűen levette a labdát, majd kilőtte a kapu jobb oldalát. 0–2

A második félidőt érthető módon az Ajax kezdte nagyobb lendülettel, Verthongen már az első percekben jelezte egy fejessel, hogy a hazaiak nem adták fel. Pár perccel később Szulejmani emelt a lécre, a szépítő gól azonban nem jött össze a hazaiaknak, és érezhetően már a hazai játékosok sem hittek abban, hogy itt lehetne keresnivalójuk.

Amikor pedig már mindenki a hármas sípszót várta, Xabi Alonso szenzációs mozdulattal Callejón elé varázsolta a labdát jobb külsővel, a madridiak huszonegyese pedig nem hibázott. 0–3

A Real Madrid százszázalékos teljesítménnyel masírozott be a nyolcaddöntőbe, az Ajax pedig az Európa-ligában folytathatja a továbbiakban.

Bafétimbi Gomis (balra) négy góljával főszerepet játszott a Lyon továbbjutásában (Fotók: Action Images)

DINAMO ZAGREB–OLYMPIQUE LYON

A Lyonnak mindenképpen győznie kellett Zágrábban, ráadásul minél nagyobb különbséggel, az első félidő hajrájáig azonban csak a Real Madrid góljainak örülhettek az OL-drukkerek. A 28. percben a horvátok tíz főre fogyatkoztak Jerko Leko kiállítása miatt, a 40. percben mégis ők szerezték meg a vezetést Mateo Kovacic találatával, aki Hugo Lloris két nagy védése után volt eredményes.

Sokáig nem volt hátrányban a Lyon, mert Bafétimbi Gomis még a szünet előtt egyenlített – majd a fordulás után még inkább belelendült. 1–1

A 26 éves csatár a 48. és az 52. percben is gólt szerzett, ezzel most már az ő nevéhez fűződik a BL történetében a leggyorsabban szerzett tripla. Klasszikus mesterhármasról azonban nem beszélhetünk, mivel a 48. percben Maxime Gonalons is beköszönt Ivan Kelavának. 1–4

Ekkor már igen közel volt a továbbjutáshoz a Lyon, vezetőedzője, Rémi Garde azonban úgy gondolta, még egy lapáttal rá kell tenniük, és beküldte Lisandro Lópezt. Az argentin csatár nem sokáig tétlenkedett, hamarosan megszerezte a vendégek ötödik gólját is.

A lyoni találatok sorát Gomis folytatta – aki korábban három gólt sem szerzett egy meccsen pályafutása során, nemhogy négyet –, majd az addig előkészítőként jeleskedő Jimmy Briand következett. 1–7

A nyolcadik francia gól már nem született meg, de a Lyonnak nem is volt rá szüksége, így is teljesítette a küldetését, a Real segítségével csoportmásodikként bejutott a nyolcaddöntőbe.

BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ
DINAMO ZAGREB (horvát)–OLYMPIQUE LYON (francia) 1–7
Zágráb, Maksimir Stadion. V: Clattenburg (angol)
Gólszerző: Kovacic (40.), ill. Gomis (45., 48., 52., 70.), Gonalons (48.), L. López (65.), Briand (76.)
Kiállítva: Leko (28.)
AJAX (holland)–REAL MADRID (spanyol) 0–3
Amszterdam, Amsterdam ArenA. V: De Sousa (portugál)
Gólszerző: Callejón (14., 92.), Higuaín (41.)