Marozsán Dzsenifer BL-döntőbe jutott a Lyonnal

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.08.26. 19:46
Renard fejes gólja döntött (Fotó: AFP)
A női Bajnokok Ligája bilbaói elődöntőjében a PSG sokáig egyenrangú ellenfele volt a jóval esélyesebb Lyonnak, de egy buta kiállítás után azonnal góllal büntetett Marozsán Dzsenifer csapata. A párizsiak előtt is felcsillant a remény, mert a Lyontól is kiállítottak egy játékost. Végül azonban ez már nem fordított a meccs menetén, mert a Lyon mérsékelt teljesítménnyel is biztosan jutott a döntőbe (0–1), amelyben Jakabfi Zsanett csapata, a német Wolfsburg lesz az ellenfele.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, BILBAO
PSG–Lyon 0–1 (0–0)
Bilbao,San Mamés Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette: Pusztyovojtova (orosz)
PSG:Endler – Lawrence, Paredes, Dudek, Morroni – Bachmann (Formiga, 67.), Däbritz, Geyoro – Diani, Katoto, Nadim (Baltimore, 54.; Bruun, 81.).Vezetőedző:Olivier Echouafni
Lyon:Bouhaddi – Bronze, Buchanan, Renard, Karchaoui – Gunnarsdóttir, Kumagai – Cascarino (Le Sommer, 75.), Marozsán (Van de Sanden, 87.), Majri – Parris.Vezetőedző:Jean Luc Vasseur
Gólszerző:Renard (67.)
Kiállítva:Geyoro (66.), ill. Parris (75.)

Nézők nélkül rendezték meg Bilbaóban a női Bajnokok Ligája másik elődöntőjét, ahol az volt a kérdés, hogy melyik csapat lesz Jakabfi Zsanett csapata, a német Wolfsburg ellenfele. A két francia csapat közül a BL-címvédő Lyon számított esélyesnek, és ebben a gárdában kapott szerepet a kezdőcsapatban Marozsán Dzsenifer.

Nagyon óvatosan kezdtek a csapatok, alig-alig jutottak el egymás kapujáig, kevés feljegyezni való akadt. A félidő elején a PSG, a második felében inkább a Lyon akarata érvényesült. A legnagyobb helyzetet Gunnarsdóttir hagyta ki, aki közelről bólintott a kapu mellé. Az első félidő élénk játékot hozott sok hibával, gól nem született.

A második félidőt a PSG kezdte aktívabban, de a nagy tét erősen meglátszott a játékon, sok hibával játszottak a csapatok. A 66. percben egy buta szabálytalanság miatt megfogyatkozott a PSG, és ha ez még nem lett volna elég, a megítélt szabadrúgásból Majri kiválóan rajzolta a labdát Renard fejére, aki 6 méterről megszerezte a vezetést. 0–1

Úgy tűnt, ezzel a meccs érdemi része lezajlott, de a 75. percben a Lyonból is kiállt Parris, ezzel felcsillant a lehetőség a párizsiak előtt. Csillant, csillant, de helyzetecskék kivételével a PSG nem tudott igazán nagy veszélyt teremteni a lyoni kapu előtt.

Így aztán a Lyon őrizte csekély előnyét, és lényegében közepes teljesítménnyel is biztosan jutott a BL döntőjébe, ahol nagy meccs várható a Wolfsburg ellen.

MÁSODIK FÉLIDŐ

95. perc: Vége a mérkőzésnek, a Lyon jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe. 0–1
94. perc: Däbritz
jobb oldali szögletére még a párizsi kapus is előre jött, de hiába.
90. perc: ÖT PERC A HOSSZABBÍTÁS.
90. perc: Az utolsó percekben mindent megpróbál a PSG, egyelőre eredménytelenül.
87. perc: Cserélt a Lyon, Marozsán helyett Van de Sanden játszik.
81. perc: Cserélt a PSG, Baltimore helyett Bruun a pályán.
77. perc: Cserélt a Lyon, Cascarino helyett Le Sommer játszik.
75. perc: Kiállítás a Lyonban! Parris támadta durván Endler kapust, azonnal villant a piros.
73. perc: Cserélt a Lyon is, Karchaoui helyett Bacha a pályán.
67. perc: GÓÓÓÓL! Rögtön gólra váltotta a lehetőséget a Lyon! Majri végezte el a szabadrúgást, a beívelésre érkezett Renard, és 6 méterről a jobb alsóba fejelt. 0–1
66. perc: Nagyon nehéz helyzetbe került a PSG! Geyoro szabálytalankodott a párizsi tizenhatos jobb sarkánál, és tudta, hogy ez pirosat jelent a második sárgával. Egyértelmű volt...
61. perc: Ivószünet.
59. perc: Baltimore beadása lecsúszott, de így lett veszélyes kapura, Bouhaddi viszont könnyen fogta a labdát.
56. perc: Morroni próbálkozott lövéssel a tizenhatoson belülről, de egy védő lába közbelépett.
54. perc: Párizsi csere. Nadim helyett Baltimore játszik.
52. perc: Parris kapott sárga lapot.
46. perc: Parris tűnt fel a lyoni tizenhatoson belül, de a lövésébe nem szorult sok erő, Bouhaddi kivédte.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Bouhaddi kapus takarít a lyoni kapu előterében (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, egy árnyalatnyival jobbnak tűnik a Lyon, de gólt egyik csapat sem szerzett. 0–0
40. perc: Bachmann
bal oldali szögletét kifejelték a védők, de röviden, érkezett Morroni, és 24 méterről nagyon fölélőtt.
39. perc: Nagy lyoni lehetőség! Majri végzett el szabadrúgást az oldalvonal közeléből, a védők lemaradtak Gunnarsdóttirról, aki 6 méterről bólintott a jobb kapufa mellé.
34. perc: Az ellentámadásból remek jobb oldali beadás után Majri fejese nem találta el a kaput 7 méterről.
34. perc: A szöglet után Diani került jó helyzetbe, 12 méterről lőtt is, bár sok erő nem volt benne, ezért Bouhaddi könnyen kivédte.
33. perc: Párizsi támadás végén röviden szabadítottak fel a lyoni védők, Bronze lövéséből szöglet lett.

29. perc: Geyoro kapott sárgát, mert lebirkózta Kumagait.
28. perc: Az utóbbi percekben leginkább a párizsiak térfelén zajlik a játék, jobbak a lyoniak.
22. perc: Marozsán lőtte el 23 méterről, a labda lepattant Geyoro lábáról, szöglet lett belőle, Geyorót pedig ápolni kellett, mert fájt a lába utána.
18. perc: Nadimszabálytalankodott sárga lapot érően Karchaouival szemben.
15. perc: Majrit
rántották le 35 méterre a párizsi kaputól, a szabadrúgástMarozsánívelte a tizenhatoson belülre, de mindenki lemaradt a labdáról.
12. perc: Parriskerült nagy helyzetbe egy remek jobb oldali beadás után 10 méterről, jobbal a bal alsó felé perdített, de egy közbelépő védő lábáról szögletre pattant a labda.
10. perc: Bachmannment el a bal oldalon, az alapvonalon szerette volna becselezni magát gólhelyzetbe, de nem jött össze neki.
7. perc: Az első percek csapkodó játéka után Karchaoui lövése ment mellé.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a PSG tiszta kékben, a Lyon tiszta fehérben játszik.