Női BL: Marozsánék egy-, a Barca háromgólos előnyben

2019.03.20. 22:48
A Lyon egygólos előnyből várhatja a wolfsburgi visszavágót (Fotó: UEFA)
Marozsán Dzsenifer csapata, a címvédő Olympique Lyon hazai környezetben 2–1-re legyőzte a Jakabfi Zsanett nélkül felálló Wolfsburgot a női labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A két csapat 2013-ban, 2016-ban és 2018-ban a döntőben találkozott egymással, míg 2017-ben a legjobb nyolc között csaptak össze – akárcsak most –, és a négy párharc közül a legutóbbi háromból a franciák jöttek ki győztesen, akik idén sorozatban a negyedik BL-címükre hajtanak.

Marozsán Dzseniferék népes közönségük előtt már az első húsz percben kétgólos előnybe kerültek a szerdai mérkőzésen, ám a németek a második félidő közepén szépítettek, így a párharc nyílt maradt a jövő heti visszavágó előtt.

A Lyon férfi csapatának otthonában, a Groupama Stadionban megrendezett találkozót 17 840 néző tekintette meg a helyszínen, ami új csúcs BL-negyeddöntős mérkőzésen.

És ha már nézőszámok: a Barcelona a Miniestadiban 5563 szurkoló előtt győzte le 3–0-ra a norvég LSK Kvinnert, míg az MTK tavaly nyári ellenfele, a budapesti selejtezőcsoportot hibátlan teljesítménnyel megnyerő Slavia Praha 6822 néző előtt ikszelt a Bayern Münchennel. Ennyien még sosem láttak élőben női BL-meccset Csehországban.

A visszavágókat a jövő héten rendezik, az elődöntőket április végén játsszák le.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Slavia Praha (cseh)–Bayern München (német) 1–1
(Svitková 73., ill. Rolfö 62.)
FC Barcelona (spanyol)–LSK Kvinner (norvég) 3–0 (Duggan 3., 24., Mariona 36. – 11-esből)
Olympique Lyon (francia)–VfL Wolfsburg (német) 2–1 (Le Sommer 11., Renard 18., ill. Fischer 64.)
Wolfsburg: Jakabfi Zsanettet térdsérülés miatt nem nevezték a mérkőzésre.

Március 21., csütörtök
20.05: Chelsea (angol)–Paris Saint-Germain (francia)
A visszavágókat a jövő héten rendezik.

AZ ELŐDÖNTŐBEN
Slavia Praha (cseh)/Bayern München (német)–FC Barcelona (spanyol)/LSK Kvinner (norvég)
Olympique Lyon (francia)/VfL Wolfsburg (német)–Chelsea (angol)/Paris Saint-Germain (francia)

A döntőre május 18-án, szombaton 18 órától Budapesten, a Groupama Arénában kerül sor.