Női BL: Jakabfi ismét betalált; továbbjutott a Lyon és a Barca is

M. D.M. D.
2019.09.25. 21:49
Jakabfi Zsanették gólt ünnepelnek (Fotó: sportbuzzer.de)
Jabakfi Zsanett csapata, a VfL Wolfsburg, a Marozsán Dzsenifert foglalkoztató Olympique Lyon és az előző idényben döntős FC Barcelona is bejutott a legjobb 16 közé a női labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Jakabfi Zsanett együttese, a Wolfsburg a 10–0-s idegenbeli győzelem után hazai környezetben 5–0-ra verte meg a koszovói Mitrovicát. A németek harmadik gólját a 38. percben a meccset végigjátszó magyar támadó szerezte, aki a párharc első felvonásán is betalált.

A Wolfsburgnál is fölényesebb, 16–0-s összesítéssel jutott tovább a címvédő Lyon, amely Marozsán Dzsenifer nélkül ütötte ki otthon az orosz Rjazany-VDV együttesét (7–0). A francia csapatban az angol válogatott Nikita Parris és az első női aranylabdás, Ada Hegerberg is duplázott a visszavágón.

Az osztrák bajnok St. Pölten Zágor Bernadett góljával szerzett vezetést a Twente vendégeként Hollandiában, ahol aztán nyert is 2–1-re, de a 4–2-es hazai vereség miatt kiesett.

Az előző idényben döntős FC Barcelona kettős győzelemmel búcsúztatta a Juventust, míg a német bajnoki ezüstérmes Bayern Münchennek egy hazai vereség is belefért a továbbjutáshoz.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért), VISSZAVÁGÓK
Olympique Lyon (francia)–Rjazany-VDV (orosz) 7–0
Olympique Lyon: Marozsán Dzsenifer nem játszott.
Továbbjutott: a
Lyon, kettős győzelemmel, 16–0-s összesítéssel

VfL Wolfsburg (német)–KFF Mitrovica (koszovói) 5–0
Wolfsburg: Jakabfi Zsanett végigjátszotta a mérkőzést, és ő szerezte csapata harmadik gólját.
Továbbjutott: a Wolfsburg, kettős győzelemmel, 15–0-s összesítéssel

Twente (holland)–St. Pölten (osztrák) 1–2
St. Pölten: Zágor Bernadett végig a pályán volt, és ő szerezte az osztrák csapat első gólját.

Bayern München (német)–Göteborg (svéd) 0–1
Továbbjutott: a Bayern München, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

Slavia Praha (cseh)–Hibernian (skót) 5–1
Továbbjutott: a Slavia Praha, kettős győzelemmel, 9–2-es összesítéssel

Manchester City (angol)–Lugano (svájci) 4–0
Továbbjutott: a Manchester City, kettős győzelemmel, 11–1-es összesítéssel