Nemzetisport.hu 2012.11.07 20:42 Frissítve: 2014.10.18 01:16

Moses nem próféta, hanem megváltó volt a Chelsea-ben

A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjában a Chelsea hazai pályán 3–2-re legyőzte a Sahtar Donecket, míg a csoport másik találkozóján a Juventus 4–0-ra győzött a Nordsjaelland ellen Torinóban.

Oscar és Torres is gólt szerzett (Fotó: Reuters)

CHELSEA (ANGOL)–SAHTAR DONECK (UKRÁN)

Juan Mata, a Chelsea egyik kulcsfigurája a szerda esti összecsapást gyakorlatilag döntőként kezeli, hiszen egy újabb vereséggel valóban nehéz helyzetbe sodródhat a címvédő.

Hazai oldalon Ashley Cole megsérült, de Frank Lampard sem bevethető még, visszatérhet viszont Matán kívül David Luiz is. Az ukránok dolgát nem nehezítik sérülések.

A MÉRKŐZÉS

A Chelsea nem akart abba a hibába esni, mint az ukrajnai „odavágón", s már az első pillanatoktól kezdve nyomást gyakorolt a vendégegyüttesre, aminek meg is lett az eredménye. Andrij Pjatov kapus a 6. percben felszabadítani próbált, de csak Fernando Torresbe lőtte a labdát, amely ezután az üres kapuba pattant. 1–0

Ez volt a spanyol világ és Európa-bajnok támadó 18. gólja a Bajnokok Ligájában.

Ezután a Sahtar bizonyította, hogy a forduló előtt nem véletlenül vezette a Chelsea-n kívül a Juventusszal fémjelzett csoportot. Mircea Lucescu együttese nem roppant össze attól, hogy hamar hátrányba került a címvédő otthonában, és egy nagyon szép akció végén egyenlített: a 9. percben Willian váltotta gólra Fernandinho jobb oldali beadását. 1–1

Nagy iramú, lüktető és látványos volt a mérkőzés első negyedórája.

A második negyedórára kissé visszavett a Sahtar, a vendégek már nem tudtak olyan gyakran gyors kontratámadásokat vezetni. Sokszor a saját térfelükön tartották a labdát. Ennek ellenére a londoniak sem helyeztek nyomást a vendégekre. Sőt! A 32. percben szemkápráztató akciót vezetett ismét a Sahtar, amely Alex Teixeira (mellé)lövésével fejezte be a támadást.

Aztán a donecki kapus ismét összehozott egy gólt a Chelsea-nek, pontosabban felkínálta a lehetőséget Oscarnak, hogy zseniális találatot szerezzen. Pjatov fejjel felszabadított Torres elől, de a labda a brazilhoz került, aki átvette azt, majd távolról az üres kapuba bombázott. 2–1

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

1–0, Torres

1–1, Willian

2–1, Oscar

SZÜNET!

A második kapott gól sem nagyon kavarta föl a Sahtar játékosainak lelkivilágát, akik nemes egyszerűséggel egyenlítettek a második félidő elején is: Fernandinho zseniális bepassza után Willian szépen belsőzött kapásból a bal alsóba. 2–2

Ráadásul a folytatásban is lendületben maradt a vendégegyüttes, Razvan Rat például a kapufát is telibe találta. Ebben az időszakban a Chelsea játékosai néha nyomozták a labdát.

A folytatásban már inkább a Chelsea támadott, míg a Sahtar már nem játszott olyan veszélyesen, igazán nagy helyzet azonban az utolsó negyedóráig nem alakult ki. A 80. percben aztán Mikel lövését gyakorlatilag az egész ukrán védelem segítségével nézte ki Pjatov a bal alsó sarokból.

Az utolsó tíz percben úgy tűnt, a vendégek tökéletesen elégedettek az egy megszerzett ponttal, a Chelsea meg már nem tudja begyötörni a győztes találatot. Az mindenesetre biztos volt, hogy ebben az esetben a címvédő nehéz helyzetbe kerül az utolsó két forduló előtt.

A 94. percben azonban érkezett a csereként beálló Victor Moses, és jobb oldali szögletet követően a bal felső sarokba fejelt. Ez volt az utolsó momentum a mérkőzésen. A Chelsea 3–2-re nyert...

A Juventus sima győzelemnek örülhetett

JUVENTUS (OLASZ)–NORDSJAELLAND (DÁN)

A Juventusnak lassan több döntetlenje lesz a nemzetközi porondon, mint Lékó Péternek, a torinóiak azonban ezúttal mindenképpen nyerni szerettek volna – hazai pályán a Nordsjaelland ellen. A Dániában csak ikszelő Juve aztán nekiesett ellenfelének, és a hetedik percben Claudio Marchisio közeli góljával megszerezte a vezetést. 1–0

Az első félidő közepén Arturo Vidal duplázta meg a torinóiak előnyét – a totojázó dán védők között szemfüles gólt szerzett becsúszva. 2–0

Az olaszok azonban nem álltak le, s a 37. percben gyakorlatilag végleg el is rendezték a találkozó, illetve a három pont sorsát. Sebastian Giovinco a tizenhatoson belülre érve szépen rúgta a jobb felső sarokba a labdát. 3–0

Marchisio és Giovinco is első gólját szerezte a nemzetközi kupaporondon.

A második félidőben már lazábbra vette a figurát a torinói együttes, de egy gólt azért még tartogatott a hazai szurkolóknak; Fabio Quagliarella alakította ki a 4–0-s végeredményt.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
E-CSOPORT
Juventus (olasz)–Nordsjaelland (dán) 4–0 (3–0)
Gólszerző: Marchisio (6.), Vidal (23.), Giovinco (37.), Quagliarella (75.)
Chelsea (angol)–Sahtar Doneck (ukrán) 3–2 (2–1)
Gólszerző: F. Torres (6.), Oscar (40.), Moses (94.), ill. Willian (9., 47.)
94. perc: MÁSODPERCEKKEL KÉSŐBB VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERTEK A LONDONIAK!
94. perc: MEGINT VEZET A CHELSEA! Jobb oldali szögletet követően Victor Moses fejelt a bal felső sarokba. 3–2
93. perc: Mata előreívelt, a vendégek szögletre mentettek.
91. perc: Luis Adriano lövése pattant a blokkról szögletre.
90. perc: Torres helyére Daniel Sturridge állt be.
89. perc: David Luiz kapott sárgát, mert odanyomott egyet könyökkel Luis Adrianónak.
88. perc: Willian meglepte Srnát egy elérhetetlen labdával a jobb oldalon.
88. perc: Ramires emelését vágták ki a vendégek a tizenhatoson belülről.
85. perc: Willian mentett Ivanovics elől a bal alsó saroknál, utóbbinak már csak az üres kapuba kellett volna passzolnia.
82. perc: Luiz Adriano lőtt kapura hét méterről, Cech a helyén volt, és hárított.
81. perc: Oscar helyére Victor Moses állt be.
80. perc: Mata jobb oldali szögletét követően Pjatov Mikel elé bokszolta a labdát, a nigériai egyből kapura lőtt, a labda a bal alsó sarok mellett zúgott el.
78. perc: Alex Teixeira le, Ilsinho be.
75. perc: David Luiz szögletre mentett Luiz Adriano elől becsúszva.
74. perc: Ramires esett el Srna mellett a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt a hazaiak javára.
73. perc: Hazard lövését kellett védenie Pjatovnak a jobb alsó saroknál.
72. perc: Mata szabadrúgását Mkitarjan kifejelte a mezőnybe.
71. perc: Mkitarjan fellökte Hazard-t, miközben Kucser lent maradt a földön, a jobb vádliját fájlalva.
69. perc: Mata emelt a jobb oldalról a hosszúra bal belsővel, de pontatlan volt a spanyol, jöhettek az ukránok.
67. perc: Mata jobb oldali szabadrúgását követően Mikel csúsztatott a kapuba, de a középpályás lesen volt, így a találatot érvénytelenített a játékvezető.

64. perc: Pjatov „villant" újra, kirúgásával megint Oscart találta meg, de a brazil csak belefejelni tudott a labdába, így az visszakerült a feladóhoz.

61. perc: Ramires bal oldali beadása pontosan Pjatov ölében landolt.

58. perc: Hazard bal oldali szabadrúgása érintés nélkül tekeredett el a bal alsó sarok mellett egy méterrel.
57. perc: Alex Teixeira kapott sárga lapot a Hazard ellen elkövetett szabálytalanságáért.
57. perc: Hazard bal oldali beadását Olekszandr Kucser fejelte ki Torres elől.
55. perc:  Előbb Rakickij, majd Hübschman előtt adódott egy-egy lehetőség, de a kaput nem sikerült eltalálniuk.
54. perc: Rat távoli bombája a bal oldali kapufán csattant, ezt most megúszta a Chelsea.
53. perc: Srna jobb oldali beadása pattant szögletre David Luizról.
49. perc: Mikel lőtt jobbal a kapu bal oldala mellé néhány méterrel.
47. perc: EGYENLÍTETT A SAHTAR! Fernandinho adott zseniális labdát Srnának a jobb oldalra, akinek a beadását Willian tette bal belsővel a bal alsó sarokba. 2–2
Egyik oldalon sem történt csere a szünetben.
46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!
45+2. perc:  VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! A Chelsea szenzációs félidőt követően 2–1-re vezet a Sahtar ellen.
45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.
45. perc: Oscar emelt ballal a védők mögé a bal oldalról, de túl mély volt a beadása, senkinek sem volt jó.
43. perc: Oscar lőtt jobbal Juan Mata passzát követően nyolc méterről, Pjatov szögletre mentett.
42. perc: Eden Hazard próbálkozott meg egy átlövéssel, de kísérletét blokkolták.
40. perc: ÚJRA VEZET A CHELSEA! Pjatov mentett a kapujából kilépve Torres elől, a kapu üresen tátongott, Oscar pedig felismerte a helyzetet, és nagyjából 35 méterről beívelte a kapuba a labdát. 2–1
39. perc: Luiz Adriano lőtt kapura éles szögből, Cech szögletre mentett.
38. perc: Ezúttal Mikel adott be a jobb oldalról, de nagyon lecsúszott lábáról a labda.
37. perc: Rat bal oldali beadása használhatatlannak bizonyult középen Luiz Adrianónak.
36. perc: Ramires felvágta Srnát, de egyelőre nem akar sárgákkal fegyelmezni a játékvezető.
34. perc: Torres csúsztatott a jobb alsó sarok mellé három méterrel, egy jobb oldali beadást követően.
34. perc: Razvan Rat bal oldali beadása csak David Luiznak volt jó, de a brazil csak kisebb nehézségek árán tudott tisztázni.
32. perc: Egy gyönyörű Sahtar-támadást zárt le Alex Teixeira lövése, amely centikkel ment el a jobb alsó sarok mellett.
28. perc: John Obi Mikel felvágta Alex Teixeirát a középpályán hátulról, de megúszta a sárga lapot.
29. perc: Ivanovics jobb oldali beadásáról centikkel lemaradt Torres az ötös bal sarkánál.
27. perc: Alex Teixeira indult meg a kapu felé, de lesen volt, így jöhetett a Chelsea. Alex Teixeira századik mérkőzését játssza a Sahtar színeiben.
Az első 25 percet követően a Sahtar birtokolta többet a labdát (54%).
23. perc: Braniszlav Ivanovics jobb oldali beadását fejelték ki a vendégek Torres elől.
22. perc: Mkitarjan szeretett volna beadni a jobb oldalról, ehelyett sikerült hatalmas luftot rúgnia.
21. perc: Mkitarjan tüzelt a kapu jobb oldala mellé jobbal 20 méterről.
Torres szerzett már korábban is ilyen gyorsan gólt a Bajnokok Ligájában, méghozzá a Liverpool játékosaként éppen a Chelsea ellen 2009 áprilisában. Akkor is a hatodik percben köszönt be.

16. perc: Torres lőtt az oldalhálóba jobbal, igencsak kiszorított helyzetből. Előtte gyönyörű mozdulattal verte meg védőjét a tizenhatoson belül.

15. perc: Fernandinho tüzelt kissé balról ballal kapura, Cechnek kapaszkodnia kellett ahhoz, hogy kiszedje a lövést.
13. perc: Tomás Hübschman került helyzetbe, de egyszerűen elpasszolta a labdát a kapu előtt két méterre a gólvonaltól.
13. perc: Srna jobb oldali szögletét csúsztatták ki a hazai védők.
A Sahtar Doneck eddig egy mérkőzés kivételével mindegyik tétmérkőzését megnyerte a 2012–2013-as idényben. A kakukktojást a Juventus elleni 1–1 jelenti.
9. perc: EGYENLÍTETT A SAHTAR! Fernandinho centerezett a jobb oldalról, Willian senkitől sem zavartatva a bal alsó sarokba lőtt hét méterről. 1–1
8. perc: Előbb Henrik Mkitarjan, majd Torres lőtt kapura, de nem változott az eredmény.
6. perc: VEZET A CHELSEA! Egy borzalmas hazagurításra csapott le Fernado Torres, Pjatov a kapujából kirohanva rárúgta a labdát a spanyolra, amely a jobb lábáról a kapu közepébe pattant. 1–0
4. perc: David Luiz tüzelt kapura egy távoli szabadrúgást követően, Andrij Pjatovról kipattant a labda, de másodjára megszerezte azt.
3. perc: Jaroszlav Rakickij lőtt kapura szabadrúgásból, a középre tartó lövést Petrc Cech magabiztosan fogta meg.
1. perc: Darijo Srna jobb oldali szögletét követően lecsorgott a labda, de sikerült a hazaiknak felszabadítaniuk.
1. perc: A Sahtar Doneck kezdte a mérkőzést.
A Sahtar hét ponttal vezeti az E-csoportot, és ha ma győzni tudna, akkor a hátralévő két forduló eredményeitől függetlenül bejutna a legjobb tizenhat közé.
John Terry, a Chelsea hátvédje csak a kispadon kapott helyet, a hivatalos indoklás szerint erőnléti okok miatt.
Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Chelsea–Sahtar Doneck labdarúgó mérkőzés a Bajnokok Ligája negyedik fordulójából.
LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA
E-CSOPORT, 4. FORDULÓ
CHELSEA (angol)–SAHTAR DONECK (ukrán) 3–2
London, Stamford Bridge.V: Carlos Velasco Varballo (spanyol)
CHELSEA: Cech – Ivanovics, G. Cahill, David Luiz, Bertrand – Mikel, Ramires – Hazard, Oscar (Moses, 81.), Mata – F. Torres (Sturridge, 90.). Menedzser: Roberto Di Matteo
SAHTAR: Pjatov – Srna, Rakickij, Kucser, Rat – Alex Teixeira (Ilsinho, 78.), Hübschman, Willian, Fernandinho, Mhitarjan – Luiz Adriano. Vezetőedző: Mircea Lucescu
G: F. Torres (6.), Oscar (40.), Moses (94.), ill. Willian (9., 47.)

2019.05.18 17:24:06

Bajnokok Ligája NAGY ZSOLT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (tudósítás)

A Lyon a hatodik BL-címét nyerte. Marozsán megdöntötte Puskás rekordját.

2019.05.17 23:32:25

Bajnokok Ligája MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Szédelgő feldicsérés azt állítani, hogy minden női meccs olyan, mint ez – lesz.