Ilyen védekezéssel nem megy

2009.11.04. 20:24
A TUDÓSÍTÁS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A Debrecen negyedik mérkőzésén is vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája E-csoportjában. A DVSC ezúttal a Fiorentina otthonában szenvedett 5–2-es vereséget. Ismét korán hátrányba került a magyar bajnok, ám Rudolf Gergely még az első félidőben egyenlített, így a szünetre egállal vonultak a csapatok. A második játékrészben aztán már nem kegyelmezett a firenzei gárda, a gyengén védekező DVSC kihagyásait négyszer is kihasználta, így Adamo Coulibaly találata csak szépségtapasznak volt jó. A csoport másik mérkőzésén a Lyon 1–1-es döntetlent játszott a Liverpoollal, így a francia csapat továbbjutott. A Loki ezzel matematikailag is lemondhat a továbbjutásról, hatalmas bravúrral a harmadik helyre még odaérhet, amellyel az Európa-ligában folytathatná európai kupaszereplését.

Firenze a csúnyábbik arcát mutatta, a toszkán városban szakadt az eső, ami a nézőszámon is meglátszott. Erős túlzás lenne azt állítani, hogy a szurkolók csordultig megtöltötték az Artemio Franchi stadiont.

Komlósi számára hamar véget ért a mérkőzés (Fotó: Reuters)

Az első komolyabb helyzetet megúszta a Loki, Komlósi Ádámról viszont ugyanez nem mondható el, mivel a Dario Dainellivel felugró hátvédnek szétnyílt a bőr a fején, ráadásul meg is szédült, így Herczeg Andrásnak már a mérkőzés elején ki kellett használnia az első cserelehetőségét. Kiss Zoltán állt be Komlósi helyére.

Juan Vargas bal lábas lövése még elkerülte a debreceni kaput, a 14. percben viszont már örülhettek a hazai szurkolók. Marco Marchionni húzott el a jobb oldalon, középre emelt, Adrian Mutu pedig előrevetődve fejelt Djordje Pantics kapujába. 1–0

Az első húsz percben a DVSC támadásban nem sokat mutatott, Vlada Avramovnak mindössze Rudolf Gergely vérszegény lövésénél kellett közbeavatkoznia.

A kezdeti megilletődöttség után azonban kezdett magára találni a DVSC, egyre többször jutott el a hazaiak kapujáig, és már több szép labdakihozatalt is láthattunk Czvitkovicséktól.

Aközépső védőkre rájárt a rúd ezen a mérkőzésen, ugyanis Komlósi után Alessandro Gamberininek is kényszerűségből kellett elhagynia a pályát.

Nem sokon múlott, hogy a Fiorentina 2–0-ra elhúzzon, Gilardino szöglet utáni fejese ugyanis a kapufát érintve hagyta el a játékteret, ehelyett azonban a Debrecen szerzett gólt! A 38. percben Leandro tökéletesen adott be a bal oldalról, a Gamberini helyére beállt Per Kröldrup nem érte el a labdát, Rudolf viszont bedobta magát, és jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1

A szünetig már nem esett több gól, így a Debrecen először vonulhatott úgy pihenőre a csoportküzdelmek során, hogy nem volt hátrányban.

Cesare Prandelli a védekező középpályásként robotoló Cristiano Zanetti helyére a kreatívabb Riccardo Montolivót küldte be. Nem valószínű, hogy csupán emiatt, mindenesetre a Fiorentina alaposan bekezdett a második félidőben. Előbb Gilardino lőtt mellé, majd Mutu remek próbálkozását tolta Pantics hatalmas bravúrral szögletre.

Hiába védett azonban többször is remekül a szerb kapus, az 52. percben egy jobb oldali beadásra rossz ütemben mozdult ki, és Dainelli az üresen maradt kapuba fejelt. 2–1

Sajnos ezzel lendületbe jöttek a hazaiak, akik kilenc perc múlva már hárommal vezettek. Az 59. percben Vargas bal oldali beadása ment el a kapu előtt keresztbe, a hosszú oldalon érkező Montolivo pedig Rudolfhoz hasonlóan bevetődve helyezett a hálóba. 3–1

A Lokit alaposan megfogta a két bekapott gól, ezt kihasználva pedig nem sokkal később újabb találatot értek el a hazaiak. Marchionni lépett ki középen ziccerben, majd pimasz megoldást választva átemelte a kimozduló Panticsot, így már hárommal vezettek a lilák. 4–1

Még mielőtt azonban végleg hátradőlhettek volna az olasz szurkolók, Coulibaly visszahozta a debreceni reményeket. A Dainelli gólja után Ramos helyére becserélt francia támadó jobb oldali beadás után fejjel volt eredményes. 4–2

Hiába volt azonban minden igyekezet, a hajdúsági gárda védelme ezen az estén sem állt a helyzet magaslatán, és ezt a 74. percben Gilardino használta ki, aki közelről csúsztatott Pantics kapujába. 5–2

Ezzel zárult a gólok sora, az utolsó negyedórát amolyan kötelező jelleggel tudták le a csapatok. A Fiorentina játékosai rendkívül sportszerű módon a meccs végén sorfalat álltak a levonuló debreceni játékosoknak, akik legközelebb november 24-én lépnek pályára az elitsorozatban, a Liverpool vendéglátójaként.

Herczeg András meccs utáni nyilatkozatát itt olvashatják!