Hiába vezetett az Arsenal, a Schalke a csoportelső

2012.12.04. 22:40
Gervinho gólpassza után még reménykedhettek az Arsenal hívei (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó, hatodik fordulójában az Arsenal 2–1-re kikapott az Olympiakosz otthonában, így a Montpellier ellen idegenben 1–1-et játszó Schalke végzett a kvartett első helyén a londoni gárda előtt.

A lényegi kérdések már korábban eldőltek a B-csoportban, így csupán csak az volt kérdéses, hogy a Schalke vagy az Arsenal végez-e a kvartett első helyén. A németek a már biztos kieső, francia Montpellierhez, míg az „ágyúsok” a tavasztól az Európa-ligára készülő, görög Olympiakoszhoz látogattak.

OLYMPIAKOSZ (görög)–ARSENAL (angol)

Arsene Wenger nem a legerősebb összeállításában küldte pályára övéit a görög katlanban, ez a mutatott játékon meg is látszott. Ugyanakkor a Megyeri Balázst a kispadra nevező Olympiakosz az első félidő során több nagy lehetőséget is kidolgozott, csupán Wojciech Szczesny bravúrjainak köszönhetően maradt 0–0 az eredmény – legalábbis a 38. percig. Ekkor ugyanis némileg váratlanul betalált az Arsenal.

Az egyébként aktívan futballozó Gervinho szépen vitte el a jobb oldalon a labdát, egy okos cselt követően visszakészítette a labdát a szezonban első alkalommal kezdőként pályára lépő Tomás Rosicky elé, aki tizenhat méterről okosan lőtte ki a jobb alsót. 0–1

Az Olympiakosz nem engedte ráülni az Arsenalt az eredményre, s a második félidő dereka táján egyenlített. Ártalmatlannak tűnő hazai beívelésnél Aaron Ramsey mellel rosszul vette a labdát, Jannisz Maniatisz pedig köszönte szépen, és bevágta azt a vendégkapuba. 1–1

Alig tíz perccel később pedig már a görögök vezettek: az egy perccel korábban csereként pályára lépő Kosztasz Mitroglu nagy gólt lőtt a tizenhatos vonaláról a bal alsóba. A labda Szczesny előtt lepattant, így a lengyel kapus nem tudott időben reagálni. 2–1

Több gól nem esett, az Arsenal a Schalke eredményétől függetlenül a csoport második helyén végzett.

MONTPELLIER (francia)–SCHALKE 04 (német)

Szépen akart búcsúzni a francia bajnok Montpellier a Bajnokok Ligájától, de az első játékrész inkább a Schalkéről szólt, annak ellenére, hogy egyik oldalon sem esett gól. A gelsenkircheniek előtt több lehetőség adódott, de a befejezéssel hadilábon álltak Teemu Pukkiék.

A fordulás után gyors gólváltás következett. Előbb Benedikt Höwedes fejelt a francia kapuba közelről a felívelt szabadrúgást követően, három percre rá viszont egyenlített a Montpellier. Anthony Mounier adott be remekül balról, Timo Hildebrand kapus alaposan elszámította a labda ívét, így Emanuel Herrera fejelhetett. A gólvonalon Christoph Metzelder nagyot mentett, de a kipattanót Herrera már bevágta. 1–1

Mivel eközben az Olympiakosz fordított az Arsenal ellen, a Schalkénak nem volt már olyan égető gólt, gólokat szerezni. A német csapat a döntetlennel maradt a B jelű négyes elején, így csoportelsőként jutott be a legjobb tizenhat közé a BL tavaszi, egyenes kieséses szakaszába.