Fabregas fejjel szállította a győzelmet a Barcának

2013.10.01. 20:37
Fabregas (balra) feje három pontot ért a Barcának (Fotó: Action Images)
A Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a skót Celtic a spanyol FC Barcelonát fogadta. A sokáig viszonylag eseménytelenül csordogáló találkozón a 60. perctől emberelőnyben játszhattak a katalánok, akik végül Cesc Fabregas fejes góljával nyertek.

1. FÉLIDŐ

A sérült Lionel Messi távollétében Cesc Fabregas került be a Barcelona támadó gépezetébe a Neymar, Pedro duó mellé a Celtic ellen, de a támadók koránt sem voltak olyan veszélyesek az ellenfél kapujára, mint azt a katalán drukkerek remélték. Az első tíz percben ugyan 84 százalékban birtokolta a labdát a Barca, de mégis Jorgosz Szamarasz révén a skótok nevéhez fűződött az első nagy helyzet a meccsen. A görög támadó kisodródva már nem tudta elrúgni a labdát a jól kimozduló Victor Valdés mellett.

A katalánok uralták mezőnyben a játékot, de nem tudták feltörni a Celtic jól megszervezett védelmét. A legnagyobb lehetőséget Neymar puskázta el az első félidőben, a 40. percben Pedro játszotta magát tisztára egy köténnyel a középpályán, majd harcba dobta Dani Alvest a jobb oldalon, a brazil beadását honfitársa perdítette nem sokkal a kapu bal oldala mellé.

2. FÉLIDŐ

A folytatásban sokáig nem változott a játék képe, gyűrték egymást a felek rendületlenül, de kevés volt a helyzet. Aztán az 59. percben Scott Brown szorításában esett el Neymar, majd a hazai csapatkapitány a földön levő brazil felé rúgott, amiért pirosat kapott. Huszonharmadik alkalommal állítottak ki játékost a Barca ellen a BL-ben, ez messze a legmagasabb szám.

Emberhátrány ide vagy oda, a nagyot küzdő hazaiak szerezhették volna meg a vezetést, a 73. percben Forrest lövésénél Valdés védett bravúrral. Nem sokkal később aztán betalált a Martino-csapat, Neymar tartotta meg a labdát, majd a jobb oldalon felfutó (csereként beállt) Alexis Sánchezhez passzolt, aki pontosan ívelt Fabregas fejére, ahonnan a labda a bal sarokba hullott (0–1). Fabregas eddigi három barcás BL-góljából mindegyiket idegenben szerezte.

A végére megélénkülő találkozón újabb gólt is szerezhetett volna a Barca, de Forster többször is nagyot mentett. A Barca beállította a Manchester United rekordját, ez volt a 39. idegenbeli sikere a BL-ben (az MU szerdán a Sahtarral találkozik). Mivel a Milan pontokat veszített Amszterdamban, így a katalánok egyedüliként százszázalékosak.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
H-CSOPORT
CELTIC (skót)
FC BARCELONA (spanyol)0–1 (0–0)
Glasgow, Celtic Park, 58 128 néző. Vezette: Lannoy (francia)
CELTIC: Forster – Lustig (Forrest, 70.), Van Dijk, Ambrose, Izaguirre – Matthews, S. Brown, Mulgrew, Commons (Pukki, 86.) – Stokes (Kayal, 70.) – Szamarasz. Menedzser: Neil Lennon
A kispadon: Zaluska (kapus), Biton, Rogic, Baldé
BARCELONA: Valdés – D. Alves, Piqué, Bartra, Adriano – Xavi, Busquets, Iniesta (Song, 89.) – Fabregas (Tello, 78.) – Pedro (Sánchez, 75.), Neymar. Vezetőedző: Gerardo Martino

4. Celtic220–3–30

90+5. perc: VÉGE! Fabregas fejes góljával nyert a Barcelona!

90+1. perc:ÚJABB FORSTER-BRAVÚR! Neymar lépett ki, de a balra dőlő Forster újfent bravúrral védett.

90. perc: Sánchez Szamarasz elleni szabálytalansága is sárgát ért.

89. perc: Iniestát felállva tapsolják, Song jön be az utolsó percekre.

87. perc: ITT LEHETETT VOLNA A MÁSODIK! Forster fogta először Neymar löketét, majd nagy bravúrral odaért a jobb alsóhoz is Sánchez ismétlésénél.

86. perc: Pukki érkezik Commons helyére.

86. perc: Izaguirre vágta fel Bartrát, sárga lap a „jutalma”.

A Barca jól tartja a labdát, nincs könnyű dolga a Celticnek ember- és gólhátrányban.

78. perc: A gólszerző jön le, Tello váltja.

77. perc: Az idegessé váló hangulatban Szamarasz is sárgát kapott.

76. perc: VEZET A BARCELONA! Neymar tartotta meg a labdát, majd a jobb oldalon felfutó Sánchezhez passzolt, aki pontosan ívelt Fabregas fejére, ahonnan a labda a bal sarokba hullott 0–1

75. perc: Busquets sárgult be.

75. perc: Az első Barca-csere: Pedro helyett Alexis Sánchez.

74. perc: A szöglet után viszont már rosszul jött ki, de Mulgrew nem találta el fejjel a kaput.

73. perc: HATALMAS VALDÉS-BRAVÚR! Forrest lövése után védett nagyot reflexből a Barca kapusa.

72. perc: Hatalmas üdvrivalgás a nézőtéren, Neymar lövéséből majdnem bedobás lett.

70. perc: Kettős csere a Celticnél: Lustig és Stokes helyett Forrest és Kayal. Matthews lett a jobbhátvéd, Szamarasz visszament előre, Forrest pedig a görög helyére.

68. perc: Szamarasz vesztett labdát, Fabregas beadása kapura szállt, Forster másodszorra hárított.

65. perc: Bartra unta meg az adogatást, de távoli lapos lövését biztosan fogta Forster.

A Celtic játékosai mintha tűzbe jöttek volna a kiállítástól, Szamarasz több becsúszással tartja meg saját kapuja előtt a labdát. A görög támadó visszalépett a középpályára, míg Commons az egyedüli előretolt ék.

Minden Neymar-labdaérintést nagy füttykoncert kíséri.

59. perc: TÍZ EMBERREL A CELTIC! Brown szorításában esett el Neymar, majd a hazai csapatkapitány a földön levő brazil felé rúgott, amiért pirosat kapott.

A közönség önmagát szórakoztatja a Celtic Parkban, ha már a csapatok nem segítenek.

54. perc: Fabregas csúszott rá Stokes-ra, sárgát kapott.

52. perc: Brown elé került a labda a Barca tizenhatosának előterében, de a csapatkapitány csúnyán kapu fölé lőtt.

A második játékrész eleje is mezőnyjátékkal telik.

Nem történt csere egyik oldalon sem.

46. perc: Folytatódott a játék.

Szamarasz sokszor magányosan küzdött a Barca-védőkkel (Fotó: Reuters)

45. perc: Véget ért az első félidő, Neymar révén a Barca puskázta el eddig a legnagyobb lehetőséget, de 0–0 az állás.

45. perc: Xavi bal oldali szöglete épphogy elszállt középen Piqué feje felett, Forster még beleért, újabb szöglet. Ebből már nem lesz veszély.

44. perc: Lustig rúgta fel Neymart az alapvonal közelében a bal oldalon egy sárgáért cserébe.

Fokozódó nyomás a hazai kapun a szünet előtt.

40. perc: BARCA-LEHETŐSÉG! Pedro játszotta magát tisztára egy köténnyel a középpályán, majd harcba dobta Dani Alvest a jobb oldalon, a brazil beadását honfitársa, Neymar perdítette nem sokkal a kapu bal oldala mellé.

Iniesta és Xavi adogat a pálya közepén, de továbbra sem mennek sokra a hazaiakkal. Nem kell lerágnia a körmüket a tv-seknek, hogyan lesznek kész a szünetre az összefoglalóval… A cserejátékosok elindulnak melegíteni mindkét oldalon.

31. perc: Neymar ütközött Izaguirrével, a brazil a fejét fogva maradt a földön. Rövid szünet után folytatódott a játék.

A katalánok eddig nem igazán tudtak fogást találni a jól záró Celtic-védelmen.

26. perc: Négy Barcelona-játékos együttes erővel állította meg a partizánakcióba kezdő Szamaraszt.

25. perc: Neymar emelt a felfutó Adriano elé, aki az oldalhálóba bombázott.

A Barca a labdabirtoklásán keresztül kontrollálja a meccset, de alkalmanként a Celtic is eljut a Barca kapujáig.

17. perc: Fabregas lövésébe lépnek bele, utána Neymar nem találta el a kaput. Mint ahogy nem sokkal később Iniesta sem.

Az első tíz percben 84 százalékban birtokolta a labdát a Barcelona, a skótoknál abban bízhatnak, hogy Szamarasz elöl meg tudja tartani a labdát.

12. perc: Fabregas kapott labdát a Celtic tizenhatosának bal oldalánál, de a rárontó védő szorításában már csak erőtlenül tudta kapura tenni a labdát, Forster könnyedén védett.

9. perc: Ezúttal Commons került helyzetbe, de újfent sikerült tisztázniuk a vendégeknek. Próbálkozik a Celtic is az utóbbi időszakban.

5. perc: CELTIC-HELYZET! Szamaraszt ugratták ki a bal oldalon, a Celtic támadója azonban kisodródva már nem tudta elrúgni a labdát a jól kimozduló Valdés mellett. A szöglet után szabadrúgás kifelé.

3. perc: Iniesta osztott ki egy kötényt a tizenhatoson belül, de az alapvonal közelében becsúszva mentettek előle.

Neymar játszik a bal szélen, Pedro a jobb oldalon, Fabregas pedig középen. Az első percekben a várakozásoknak megfelelően a Barca birtokolja a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdünk. A skót szurkolók hatalmas élőképpel fogadták a bevonuló játékosokat, „Ez a Paradicsom” feliratot formálva.

A csoport másik meccsét itt követhetik nyomon.

A Barca a Pedro, Neymar duóval rohamozza a Celtic kapuját, melléjük Fabregas csatlakozhat. Neill Lennon ugyanazt a csapatot küldte pályára, amelyik kikapott az első körben a Milantól.

A skótok az előző idényben a csoportkörben 2–1-re megverték a Barcelonát, amelyben akkor Messi is pályán volt.

A Guardiola-éra (2008–2012) kezdete óta mostanáig 63 mérkőzést játszott a BL-főtáblán a Barcelona, és Lionel Messi mindössze négyről hiányzott. A csapat ezekből a meccsekből összesen 8–3-as gólkülönbséggel kettőt megnyert (az Internazionale és a BATE ellen), kettőt (a Sahtar és a Bayern München ellen) pedig elveszített.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Celtic–Barcelona labdarúgó-mérkőzés a Bajnokok Ligája 2. fordulójából.