BL: szomorú hírt közölt játékosaival a Sevilla edzője

2017.11.22. 08:00
Valószínűleg nem véletlen, hogy Guido Pizarro az egyenlítő gól után kirohant Berizzóhoz (Fotó: AFP)
Spanyol sajtóértesülések szerint prosztatarákot diagnosztizáltak az orvosok Eduardo Berizzónál, a Sevilla labdarúgócsapatának vezetőedzőjénél. A klub szerdán megerősítette a híreket.

A Sevilla hivatalos honlapjának beszámolója szerint a 48 esztendős szakembernél a prosztata mirigyeit bélelő hámból kiinduló daganatot, úgynevezett adenokarcinómát állapítottak meg.

Az argentin trénerre további vizsgálatok várnak, ezek után döntik majd el, hogy milyen kezeléseknek vetik alá.

Unai Emery, a PSG jelenlegi, a Sevilla korábbi vezetőedzője a Twitter-csatornáján támogatásáról biztosította kollégáját.

Berizzo az első hírekkel szemben nem a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés szünetében, hanem már napokkal a találkozó előtt tudatta a rossz hírt játékosaival, akik a második félidőben 3–0-s hátrányból felállva pontot mentettek a Pool ellen, így a továbbjutásért folyó harc szempontjából kedvező helyzetből várhatják a csoportkör utolsó fordulóját.

A hatodik körben NK Maribor–Sevilla és Liverpool–Szpartak Moszkva meccset rendeznek.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
E-CSOPORT
Sevilla–Liverpool 3–3 (Ben Yedder 51., 60. – a másodikat 11-esből, G. Pizarro 93., ill. Firmino 2., 30., S. Mané 22.)