BL: senki sem kezdett olyan jól, mint a Salzburg norvég gólvágója

R. B.R. B.
2019.10.24. 09:04
Erling Haaland, az osztrák FC Salzburg 19 esztendős támadója harmadik Bajnokok Ligája-mérkőzésén is betalált, összesen hatszor volt eredményes első három meccsén az elitsorozatban, amire még nem volt példa.

Mint ismert, Szoboszlai Dominik csapattársa a Genk ellen három, a Liverpool ellen egy, míg szerdán a Napoli ellen két gólt szerzett a BL-csoportkörben.

A BL 1992 óta íródó történetében eddig egyetlen futballista sem tudott legalább hat gólt lőni pályafutása első három főtáblás meccsén.szerdán a Napoli ellen két gólt szerzett a BL-csoportkörben.

UEFA Champions League on Twitter

Erling Braut Haaland = first player to score 6 goals in his first 3 #UCL appearances https://t.co/bE7d5h1FPE

Olyat már láthattunk, hogy egy tizenéves labdarúgó élete első három BL-mérkőzésén egyaránt betalált: a Real Madriddal négyszeres győztes Karim Benzema – aki az örök-góllövőlista negyedik helyén áll 60 találattal – az Olympique Lyon színeiben első három találkozóján egy-egy gólt szerzett.

Teenagers to score in their first 3 #UCL games: Erling Braut Haaland Karim Benzema #UCL

A mostani BL-idényben három forduló alatt csak a PSG, a Bayern München, a Tottenham, a Manchester City, a Juventus és a Liverpool (no meg a Salzburg ugyebár) szerzett több gólt, mint a norvég válogatott játékos.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
, 3. FORDULÓ
E-CSOPORT

KRC Genk (belga)–Liverpool FC (angol) 1–4 (Odey 88., ill. Oxlade-Chamberlain 2., 57., Mané 77., Szalah 87.)
FC Salzburg (osztrák)–Napoli (olasz) 2–3 (Haaland 40., 72. – az elsőt 11-esből, ill. Mertens 17., 64., Insigne 73.)