BL: a selejtező eredményei és a következő kör párosítása

2020.08.19. 23:06
A szarajevói Benjamin Tatar (jobbról a második) a két gólja egyikét ünnepli Cardiffban (Fotó: Getty Images)
Lang Ádám csapata, a ciprusi Omonia hosszabbítást követően 1–0-ra győzött az örmény Ararat-Armenia vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 1. fordulójának szerdai játéknapján, és ezzel bejutott a következő körbe. Egy meccs híján kialakult a következő forduló párosítása.

Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést, amelynek egyetlen gólját a brazil Thiago Santos szerezte a hosszabbítás elején. Három perccel később az Omonia emberelőnybe került, és megőrizte előnyét. A ciprusi csapat a lengyel bajnok Legia Warszawa ellen folytatja.

Mint ismert, a koronavírus-járvány miatti utazási korlátozások következtében a szlovén Celje az újpesti Szusza Ferenc Stadionban fogadta az ír Dundalk legénységét. A szlovén bajnok már a szünetben vezetett, majd a hajrában szerzett gólokkal fölényessé tette győzelmét.

Két magyar játékvezetői stáb is feladatot kapott szerdán: az egyik Karakó Ferenc vezetésével a Ludogorec továbbjutását hozó podgoricai mérkőzésen dolgozott, a Berke Balázs vezette másik a moldovai Sheriff Tiraspol és a luxemburgi Fola Esch összecsapásán ténykedett – a tiraspoli csapat jutott tovább.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ

Szerdai mérkőzések

Ferencváros–Djurgarden (svéd) 2–0 (Nguen 33., 62.)

Ararat-Armenia (örmény)–Omonia Nicosia (ciprusi) 0–1 (Thiago Santos 94.) – hosszabbítás után
Molde (norvég)–Kuopio PS (finn) 5–0 (E. Hestad 26., Wolff Eikrem 37., Omoijuanfo 65., Pedersen 87., Knudtzon 89.)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Riga FC (lett) 2–0 (Blackman 58., 88. – mindkettőt 11-esből)
Celje (szlovén)–Dundalk (ír) 3–0 (Kerin 43., Vizinger 89., Dangubic 95.)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Tirana (albán) 0–2 (Torassa 45+4., Ismailgeci 86.)
Flora Tallinn (észt)–Suduva (litván) 1–1 (Sappinen 49., ill. Topcagic 78. – 11-esből) – 11-esekkel 2–4
Buducsnoszt (montenegrói)–Ludogorec (bolgár) 1–3
(Csukovics 31., ill. Higinio 12., Tchibota 25., Cauly 93.)
Connah's Quay (walesi)–FK Sarajevo (bosnyák) 0–2 (Tatar 26., 65.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Fola Esch (luxemburgi) 2–0 (Abang 36., Lukic 80.)
Floriana (máltai)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 0–2 (Cestor 53., Golofca 97.)
KÍ Klaksvík (feröeri)–Slovan Bratislava (szlovák) – elhalasztva!

Crvena zvezda (szerb)–Europa FC (gibraltári) 5–0

A győztesek továbbjutottak, a vesztesek az Európa-ligában, a selejtező 2. fordulójában folytatják.