BL: Robben ballal, Lewandowski fejjel duplázott, továbbment a Bayern

2018.11.27. 23:00
A keddi müncheni árfolyam: egy Lewa = két gól (Fotó: AFP)
Arjen Robben és Robert Lewandowski duplájára alapozva a Bayern München hazai pályán 5–1-re megverte a Benficát a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel biztossá tette a továbbjutását a legjobb 16 közé.

Két világklasszis támadó, ugyanaz az eset.

13. perc: Robben bal lábán a labda, a jobb oldalról befelé húzva négy védőt is kicselez, majd kissé éles szögből nagy gólt lő a jobb felső sarokba (1–0).

30. perc: Robben bal lábán a labda, a jobb oldalról befelé húzva elfektet egy védőt, majd nagy erővel a jobb felső sarokba lő (2–0).

ROBBEN DUPLÁJA

A holland kiválóság második találata volt a Bayern München történetének 450. gólja a Bajnokok Ligájában – ennél csak a Real Madrid (546) és a Barcelona (487) ért el többet –, továbbá Robben (31) ezzel a duplájával megelőzte a BL örökgóllövőlistáján Neymart, Samuel Eto'ót, Wayne Rooneyt és Kakát (30-30).

36. perc: Robben kisszögletét követően Joshua Kimmich középre csavarja a labdát, amelyet Robert Lewandowski a kapu jobb oldalába fejel (3–0).

51. perc: Kimmich szöglete után Lewandowski a kapu bal oldalába csúsztat (4–1). Azért 4–1 és nem 4–0, mert a második félidőben 38 másodperc elteltével a szünetben beálló Gedson Fernandes szépített.

LEWANDOWSKI FEJJEL DUPLÁZOTT

GEDSON FERNANDES SZÉPÍTŐ TALÁLATA

Robert Lewandowski így már 51 gólnál jár a BL-ben, ezzel megelőzte Thierry Henryt (50), és minden idők hatodik legeredményesebb játékosa lett a legrangosabb európai kupában, amióta Bajnokok Ligájának hívják a sorozatot. A lengyel támadónak 77 meccsre volt szüksége ahhoz, hogy elérje az 50 gólos határt a BL-ben, Lionel Messinek 66-ra, Ruud van Nistelrooynak 62-re.

A 76. percben aztán David Alaba előkészítését követően Franck Ribéry is betalált, kialakítva az 5–1-es végeredményt. A francia szélső a BL-ben legutóbb 2015 márciusában szerzett gólt, míg ebben a szezonban minden sorozatot figyelembe véve először volt eredményes.

A Bayern München magabiztos sikerével biztossá tette a továbbjutását a nyolcaddöntőbe, a csoportelsőség megszerzéséhez azonban nem kaphat ki az utolsó körben Amszterdamban.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
E-CSOPORT

Bayern München (német)–Benfica 5–1 (3–0)

München,
Allianz Arena, 70 000 néző. V: Orsato (olasz)
Gólszerző: Robben (13., 30.), Lewandowski (36., 51.), Ribéry (77.), ill. Gedson Fernandes (46.)

AEK Athén (görög)–Ajax (holland) 0–2 (0–0)