BL: pályára lépett a PSG ellen, pénteken az iskola várja

Vágólapra másolva!
2019.03.07. 15:40
null
Rashford és Greenwood (hátul) ünnepli a Manchester United továbbjutást érő gólját (Fotó: AFP)
Sérülések és eltiltások miatt nyolc saját nevelésű fiatal került be a Manchester United keretébe a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre. Az MU így is kiharcolta a negyeddöntőbe jutást. Ole Gunnar Solskjaer, az angolok menedzsere nem túl nagy meglepetésre újoncot is avatott: a 17 éves Mason Greenwood – akinek pénteken már az iskolában van jelenése – kapott néhány játékpercet a Parc des Princes-ben.

 

Az egészen pontosan 17 évesen és 156 naposan debütáló Mason Greenwood a 87. percben váltotta Ashley Youngot, ezzel ő lett a Manchester United BL-ben pályára lépő legfiatalabb játékosa.

A sokszoros angol utánpótlás-válogatott játékos nem véletlenül keltette fel Solskjaer figyelmét: a csatárként és szélsőként is bevethető labdarúgó a jelenlegi idényben öt meccsen öt gólt szerzett az ifi BL-ben, míg az U18-as Premier League-ben 12 összecsapáson 13-szor volt eredményes és 5 gólpasszt adott.

A drámai végjátékban kivívott továbbjutás után sokat nem ünnepelhetett Greenwood, hiszen pénteken már jelenése van az Ashton on Mersey középiskolában.

Összesen egyébként nyolc saját nevelésű játékos is tagja volt az MU keretének, közülük a 21 éves, de 31-szeres angol válogatott Marcus Rashford kiemelkedik, ahogy mondjuk Scott McTominay és Andreas Pereira is, ám a többiek a legkevésbé sem nevezhetők tapasztaltnak. James Garner (17 éves), Tahith Chong (19), Angel Gomes (18), Mason Greenwood (17) és Brandon Williams (18) összesen nem szerepelt öt alkalommal a MU felnőttcsapatában a Premier League-ben.

BAJNOKOKLIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Paris Saint-Germain (francia)–Manchester United (angol) 1–3 (1–2)
Párizs,
Parc des Princes,47 441néző.Vezette:Damir Skomina (szlovén)
PSG:Buffon – Kehrer (Meunier, 70.), Th. Silva, Kimpembe – D. Alves (Cavani, 95.), Verratti, Marquinhos, Draxler (Leandro Paredes, 70.), Bernat – Mbappé, Di María.Vezetőedző:Thomas Tuchel
MAN. UNITED:De Gea – Bailly (Dalot, 36.), Smalling, Lindelöf – A. Young (Greenwood, 87.), A. Pereira (Chong, 80.), McTominay, Fred, Shaw – R. Lukaku, Rashford.Menedzser:Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző:Bernat (12.), ill. R. Lukaku (2., 30.), Rashford (94. – tizenegyesből)
Továbbjutott:aManchester United, 3–3-as összesítéssel, több idegenben szerzett góllal

Legfrissebb hírek

Bruno Fernandest a játékvezető zökkenthette ki a kihagyott tizenegyes előtt

Angol labdarúgás
Tegnap, 13:53

Bruno Fernandes kihagyta a büntetőt, ikszelt a Fulhammel a Man. United

Angol labdarúgás
2025.08.24. 19:31

A kihagyott büntető is belefért, a PSG begyűjtötte otthon a három pontot

Francia labdarúgás
2025.08.22. 22:49

Maguire: Bolond lennék most elhagyni a Unitedet

Angol labdarúgás
2025.08.21. 16:10

Amorim az Arsenal elleni vereség után: Bizonyítottuk, hogy bárkit le tudunk győzni...

Angol labdarúgás
2025.08.18. 08:13

Egy megpattanó lövés döntött, a PSG csak üggyel-bajjal tudott nyerni Nantes-ban

Francia labdarúgás
2025.08.17. 22:46

A PSG-től igazolt a Premier League-be berobbanó újonc – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.08.17. 14:07

Végre jó úton jár az MU? Íme, a Premier League legizgalmasabb csapatai – ÖTÖS LISTA

Angol labdarúgás
2025.08.15. 13:02
Ezek is érdekelhetik