BL: kell a gól a döntőben? Hívja a cserejátékosokat!

2019.06.02. 10:37
A BL-sikerhez eredményes cserejátékosok is kellenek – mint például Divock Origi (Fotó: AFP)
Érdekes statisztikai adatra hívta fel a figyelmet a Gracenote a Twitteren a Bajnokok Ligája-döntő kapcsán. Csakúgy, mint szombat este, az elmúlt években többször a cserék szállították a fontos gólokat a fináléban.

A legutóbbi hat döntőn ötször is a cserejátékosok zörgették meg a hálót. 2014-ben a Real Madrid–Atlético Madrid derbi harmadik gólját a csereként Fábio Coentrao helyére beálló Marcelo szerezte a 118. percben.

2015-ben a Barcelona–Juventus döntőn csak a kezdőjátékosok szereztek gólt, ám 2016-ban az újabb madridi házidöntőn a félidőben pályára küldött Yannick Carrasco egyenlített – más kérdés, hogy ez sem volt elég az Atléti végső győzelméhez.

2017-ben és 2018-ban is cserejátékos segítette hozzá az újabb győzelmekhez a Real Madridot – Marco Asensio a Juventust, Gareth Bale pedig az idei győztes Liverpoolt szomorította.

A 2019-es fináléban pedig az elődöntő (egyik) hőse, a Barcelona elleni visszavágón kétszer is betaláló Divock Origi volt eredményes a cserepadról beszállva.

Gracenote Live on Twitter

A substitute has scored in five of the last six Champions League finals: 2019 - Divock Origi 2018 - Gareth Bale (2) 2017 - Marco Asensio 2016 - Yannick Carrasco 2014 - Marcelo #UCLFinal

További érdekesség: nyolc idény után először fordult elő, hogy a BL-döntőben csak az egyik csapat szerzett gólt. A 2011-es Barcelona–Manchester United (3–1) finálétól kezdve a Bayern München–Chelsea (1–1, tizenegyesekkel 3–4), a Borussia Dortmund–Bayern München (1–2), a Real Madrid–Atlético Madrid (4–1), a Juventus–Barcelona (1–3), a Real Madrid–Atlético Madrid (1–1, tizenegyesekkel 5–3), a Juventus–Real Madrid (1–4) és a Real Madrid–Liverpool (3–1) döntőn is mindkét csapat szerzett gólt. Legutóbb a 2010-es Bayern München–Internazionale döntőn nem volt eredményes mindkét csapat (0–2).

A horvát szövetség még egy apróságra felhívta a figyelmet: 2013 óta minden BL-győztes csapatban legalább egy horvát játékos ott volt. Összesen öt futballistáról van szó, név szerint Mario Mandzukicról, Luka Modricról, Ivan Rakiticról, Mateo Kovacicról és immár Dejan Lovrenről – déli szomszédaink oda is szúrtak ezzel a horvátok nélkül felálló Tottenhamnek.