BL, E-csoport: a Sevilla visszavágott, a Pool újra nyert

2017.11.01. 22:40
A Liverpool két meccsen tízszer vette be a Maribor kapuját (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 4. fordulójában a Liverpool 3–0-ra nyert a Maribor ellen, a Sevilla pedig 2–1-re legyőzte a Szpartak Moszkvát.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
E-CSOPORT
Sevilla–Szpartak Moszkva 2–1
(Lenglet 30., Banega 59., ill. Zé Luís 78.)
Liverpool–Maribor 3–0 (Szalah 49., Can 64., Sturridge 90.)

Finoman szólva sem állíthatnánk, hogy szoros meccseket hozott volna a két párharc első meccse, hiszen a Szpartak Moszkvában 5–1-re nyert, a Liverpool pedig Mariborban gálázott (0–7).

Ehhez képest a „vörösök” az első félidőben gólképtelenek maradtak – igaz, az első fél óra végén Jasmin Handanovic óriási bravúrja kellett ehhez – hazai pályán.

A fordulást követően aztán már megtört a jég, Alexander-Arnold jobb oldali beadását Mohamed Szalah terelte akrobatikus mozdulattal a kapuba (1–0).

Nem sokkal később már kettővel vezethetett volna a Liverpool, de Milner bal alsóra tartó büntetőjét újabb nagy bravúrral hárította Handanovic.

A 64. percben azonban már nem volt pardon, egy gyönyörű akció végén Can kényszerítőzött Milnerrel, majd 17 méterről a bal alsóba lőtt (2–0).

A meccs végén Moreno beadása után még Sturridge is betalált, Liverpool tehát döcögős kezdés után csak begyűjtötte a győzelmet (3–0), és nyolc ponttal vezeti a csoportot.

Összefoglaló

A Sevilla visszavágott a Szpartaknak a moszkvai vereségért (Fotó: AFP)

A Sevilla szintén ziccerbe került az első fél óra végén, de itt már nem tudott a kapus védeni: Banega bal oldali szöglete után Lenglet fejesével vezetett a házigazda (1–0).

Egyórányi játékhoz közeledve az argentin futballista a gólszerzők közé is feliratkozott: 18 méterről, parádésan tekert a jobb felső sarokba (2–0).

A 78. percben a szépítés még összejött a Szpartaknak – Luís lőtte be a kipattanót –, de az egyenlítés már nem (2–1).

1. Liverpool 4 2 2 0 13–3 +10 8
2. Sevilla 4 2 1 1 8–8 0 7
3. Szpartak Moszkva 4 1 2 1 8–5 +3 5
4. Maribor 4 0 1 3 1–14 –13 1