BL, E-csoport: a Bayern nem bírt az Ajaxszal Münchenben

2018.10.02. 22:58
A Bayern nem bírt otthon az Ajaxszal (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 2. fordulójában a Bayern München hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Ajaxszal.

A BEK-et és a Bajnokok Ligáját összesen ötször megnyerő müncheniek a Benfica otthonában aratott 2–0-s sikerrel kezdték a mostani kiírást, a négyszeres győztes amszterdamiak az AEK 3–0-s legyőzésével rajtoltak.

A nagy múltú csapatok csatáján a házigazda németek kezdtek jobban, Robben jobb oldali beadása után Mats Hummels maradt teljesen egyedül a kapu előterében, és 7 méterről a hálóba fejelt (1–0).

A vendégek azonban nem adták fel, és Tadics passza után Nusszer Mazraui lőtte ki a jobb alsó sarkot (1–1).

A Bayern az utolsó fél órában lényegesen többet birtokolta a labdát – az addigi 50–50-ről 57–43-ra módosult –, de a kaput így is az Ajax találta el többször (4–8). Újabb gól már nem esett.

A GÓLOK

A Vidit kiejtő AEK Athén pocsékul kezdte a Benfica elleni meccset, hiszen Seferovic kipattanót követő ismétlésével, valamint Grimaldo fejesével az első negyedóra végén már kettővel vezettek a vendégek (0–2).

Az első játékrész ráadásában Rúben Dias aztán hónaljon rúgta ellenfelét, amiért megkapta második sárga lapját is, így a Benfica megfogyatkozott.

Az AEK köszönte szépen, és Klonaridis révén az 53. percben szépített, majd a 64.-ben egyenlített, sőt, a 74. percben már a vezetést is megszerezhette volna az athéni csapat, de Odisseas Vlachodimos hatalmasat hárított (2–2). Ezt megbüntette a Benfica, egy perccel később a csereként beálló Alfa Semedo lökete kötött ki a jobb alsóban, így a portugálok megnyerték a meccset (2–3).

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
E-CSOPORT
Bayern München (német)–Ajax (holland) 1–1 (1–1)
München, Allianz Arena, 70 000 néző. Vezette: Královec (cseh)
Gólszerző: Hummels (4.), ill. Mazraui (22.)

AEK Athén (görög)–Benfica (portugál) 2–3 (0–2)
Athén, Olimpiai Stadion, 31 154 néző. Vezette: Grinfeld (izraeli)
Gólszerző: Klonaridis (53., 64.), ill. Seferovic (6.), Álex Grimaldo (15.), Alfa Semedo (75.)
Kiállítva: Rúben Dias (45+4., Benfica)