BL, E-csoport: a Monaco továbbjutott, a Spurs búcsúzik

2016.11.22. 22:37
A monacóiak győzelemnek és csoportelsőségnek is örülhetnek (Fotó: Reuters)
A Monaco labdarúgócsapata 2–1-re nyert hazai pályán a Tottenham ellen a Bajnokok Ligája E-csoportjában, ezzel a hercegségbeliek az utolsó forduló előtt biztosították a saját továbbjutásukat és a Leverkusen nyolcaddöntős helyét is, a Spurs viszont legfeljebb az Európa-ligában folytathatja tavasszal.

Hugo Lloris a 11. percben szép vetődéssel kivédte Radamel Falcao büntetőjét, a második félidő elején viszont Djibril Sidibé fejesével már megszerezte a vezetést a Monaco.

Harry Kane tizenegyesből gyorsan egyenlített, de Thomas Lemar még gyorsabban, a középkezdés után újra előnyhöz juttatta a hercegségbelieket (2–1).

A Spurs elkeseredett próbálkozásai kudarcba fulladtak, ami azt jelenti, hogy a londoniak lemondhatnak a nyolcaddöntőről, mivel az egymás elleni összevetésben rosszabbak a Leverkusennél. A német csapat egy győzelemmel és négy döntetlennel mondhatja magát biztos nyolcaddöntősnek.

A Monaco csoportelsőként továbbjutott, míg a Tottenham–CSZKA Moszkva mérkőzésen a csoport harmadik helye, azaz az Európa-liga-szereplés lesz a tét a felek számára.