BL, E-csoport: 13 gól, kitütéses Liverpool- és Szpartak-siker

2017.10.17. 22:38
Liverpooli gólgála Mariborban (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 3. fordulójában a Liverpool idegenben kiütötte a Maribort, míg a Szpartak Moszkva otthon fölényesen legyőzte a Sevillát.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
E-CSOPORT

Maribor–Liverpool 0–7 (Firmino 4., 54., Coutinho 13., Szalah 19., 40. Oxlade-Chamberlain 86., Alexander-Arnold 90.)
Szpartak Moszkva–Sevilla 5–1 (Promes 18., 90., Melgarejo 58., Glusakov 67., Luiz Adriano 74., ill. Kjaer 30.)

M Gy D V L-K Gk P
1. Liverpool 3 1 2 0 10–3 +7 5
2. Szpartak Moszkva 3 1 2 0 7–3 +4 5
3. Sevilla 3 1 1 1 6–7 –1 4
4. Maribor 3 0 1 2 1–11 –10 1

Maribor–Liverpool

A Liverpool hamar eldöntötte a meccset. Firmino már a 4. percben betalált, és Jürgen Klopp együttese meg sem állt négyig az első 45 percben. Korábban még sohasem fordult elő, hogy angol csapat szerezze egy mérkőzés első négy gólját a Bajnokok Ligájában.

De messze nem volt még vége.

A második félidőben még három találat született: Mohamed Szalahot követve Roberto Firmino is duplázott, majd Alex Oxlade-Chamberlain és Alexander-Arnold sem maradt ki a jóból, így a vége 0–7 lett.

A 0–7 nem rekord az idegenben aratott BL-sikerek tekintetében, mert 2010-ben az Olympique Marseille (Zsolnán a Zilina ellen) és a Sahtar Doneck (a BATE ellen) is ilyen különbséggel győzött.

A gólok

Szpartak Moszkva–Sevilla

A spanyolok az első moszkvai gólra még tudtak válaszolni, ám az orosz csapat a második félidőben könnyedén a maga javára fordította a találkozót. A félidő még 1–1 volt, a vége 5–1 lett…

A gólok

A Liverpool átvette a vezetést az E-csoportban, de csak jobb gólkülönbségével előzi meg a Szpartakot. A korábbi éllovas Sevilla pedig visszazuhant a harmadik helyre.