A Monaco nagy lépést tett Dortmundban az elődöntő felé

2017.04.12. 18:42
A dortmundiaknak meg kellett hajolniuk a Monaco előtt (Fotó: AFP)
A francia Monaco labdarúgócsapata 3–2-es győzelmet aratott Dortmundban a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, így nagy lépést tett a továbbjutás felé. Az első félidőben a Monaco ellenfele fölé nőtt, a BVB későn ébredt – persze ne feledjük, a tegnapi robbantás után aligha voltak jó lelkiállapotban a hazaiak.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BORUSSIA DORTMUND (német)–MONACO (francia) 2–3 (0–2)

Dortmund, Signal Iduna Park, 65849 néző. Vezette: Daniele Orsato (olasz)
DORTMUND:
Bürki – Ginter, Papasztathopulosz, S. Bender (Sahin, a szünetben) – Piszczek, Kagava, Weigl, Schmelzer (Pulisic, a szünetben) – O. Dembélé, Aubameyang, Guerreiro. Vezetőedző: Thomas Tuchel
MONACO: Subasic – A. Touré, Glik, Jemerson, Raggi – Bernardo Silva (Dirar, 66.), Fabinho, Moutinho, Lemar – Falcao (Germain, 85.), Mbappé. Vezetőedző: Leonardo Jardim
Gólszerző: O. Dembélé (57.), Kagava (85.), ill. Mbappé (19., 79.), S. Bender (35. – öngól)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A vendégszurkolók szerdán is jelesre vizsgáztak szolidaritásból, volt például közöttük olyan, aki Bartra névvel ellátott Monaco-mezben ment a meccsre, a monacói tábor pedig „Dortmund, Dortmund” rigmussal köszöntötte a melegíteni érkező hazai játékosokat.

Talán ez a hangulat ragadt át Fabinhóra, aki a 17. percben előnyhöz juttathatta volna a Monacót – miután Szokratisz Papasztathopulosz szabálytalankodott Kylian Mbappéval szemben –, de tizenegyesből kapu mellé lőtt.

Ez sem szegte kedvüket a hercegségbelieknek, két perccel később már megszerezték a vezetést: a Thomas Lemar által a bal oldalról középre passzolt labdát a lesen lévő Mbappé terelte a kapuba. 0–1

Nemcsak az olasz játékvezetői csapat sújtotta a Dortmundot, hanem saját játékosa is. Konkrétan Sven Bender, aki a 35. percben Andrea Raggi bal oldali beadása után a saját kapujába fejelt, hiába reklamálta utána, hogy Radamel Falcao meglökte előtte. 0–2

Hiába birtokolta 66 százalékban a labdát a Dortmund az első félidőben, és hiába alakított ki egy-két veszélyesebb helyzetet, a lehetőségeivel jobban sáfárkodó Monaco térhetett kétgólos előnnyel pihenőre.

A BVB nagy elánnal kezdte a második játékrészt, a csereként beálló Nuri Sahinnal és Christian Pulisiccsal a soraiban. Utóbbi különösen aktívnak bizonyult, többször is a vendégek védelme mögé került. Az 57. percben megszülető szépítő gólban ő éppen nem volt benne, ellentétben Raphaël Guerreiróval, Kagava Sindzsivel, Pierre-Emerick Aubameyanggal és Ousmane Dembélével. Dembélé volt a befejezőember, de leginkább Aubameyang juthat eszünkbe erről a találatról, a gaboni ugyanis akrobatikus mozdulattal, sarokkal hozta helyzetbe Kagavát. 1–2

A Monaco jó ideig nem tudta kihasználni, hogy ellenfele nagy erőkkel rohamoz, és a 79. percben sem egy klasszikus ellentámadással állította vissza a kétgólos különbséget – hanem ismét hazai segítséggel. Lukasz Piszczek gyenge passzára Mbappé csapott le, aki aztán ziccerben kilőtte a bal felső sarkot. 1–3

A dortmundiak persze nem nyugodtak bele a sima vereségbe, és Kagava remek egyéni alakításával újra szépítettek (2–3), egyenlíteni viszont nem tudtak, így legalább két gólt kell szerezniük a jövő szerdai visszavágón a továbbjutáshoz.