Hibátlan maradt a Bayern: a Spursnek 15 jó perc jutott Münchenben

2019.12.11. 20:57
Megőrizte hibátlan mérlegét a Bayern München (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája B-csoportjában a Bayern München hazai pályán is legyőzte a Tottenhamet, így hibátlan mérleggel jutott tovább a nyolcaddöntőbe. A Crvena zvezda kikapott az Olympiakosztól, ezzel a görögök folytathatják az Európa-ligában.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ

B-CSOPORT
Bayern München (német)–Tottenham Hotspur (angol) 3–1
(Coman 14., Th. Müller 45., Coutinho 64., ill. Sessegnon 20.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!!

Hiába jutott már tovább a Bayern München és a Tottenham Hotspur is az utolsó fordulóra, a csoport rangadóját a londoni 7–2 után senki sem vehette félvállról, már csak presztízsokokból sem. Az iram, a harciasság és a küzdelem így igazán Bajnokok Ligája-szintet hozott, és akkor sem lehetett rá panasz, ha mindkét kulcsemberek hiányoztak a kezdőből, hogy mást ne mondjunk, Robert Lewandowski a padról, Harry Kane pedig legfeljebb Londonból figyelte az eseményeket.

Ettől függetlenül maradt lendület a pályán: Serge Gnabry és Kingsley Coman például kifejezetten magas fordulatszámon pörgette a Bayern támadójátékát, és az első negyedóra meg is hozta a játék képe alapján megérdemelt hazai találatot. Gnabry készítette elő a gólt, a Spurs védelme teljesen eltolódott a bal oldalra, Coman pedig üresen maradt, így a megpattanó keresztlabdát tisztán lőhette 8 méterről a kiszolgáltatott Paulo Gazzaniga mellett a kapu bal oldalába. 1–0

„Megdolgozott” vezető találatáért a Bayern, ehhez képest váratlanul gyorsan egyenlített a Tottenham: hiába zárt vissza a hazai csapat, gyakorlatilag első próbálkozásából büntetett a Spurs a 20. percben. Ezúttal is eltolódott a védelem, amit Ryan Sessegon használt ki, és miután tisztán maradt, 10 méterről nagy erővel rúgta a labdát a jobb alsó sarokba. 1–1

Sőt, az egyenlítő találat után a londoniak akár a vezetést is megszerezhették volna, ám Moussa Sissoko bántóan csúnyán lőtte keresztbe helyzetben a labdát. Nemcsak ez aggaszthatta a hazaiakat, hanem Coman sérülése is: a francia gyakorlatilag egy sprintbe sérült bele a félidő közepén...

Aztán ahogy felpörgött a Spurs, úgy tért vissza negyedóra elteltével a korábbi kerékvágásba. Ivan Perisicnek sokkal jobban feküdt a játék a szélen, Gnabry továbbra is jól játszott, amit egy kapufa is jelzett – a kipattanó volt az igazán nagy helyzet, amit Thiago nem tudott kapuba juttatni 2 méterről. Az aktívan játszó Alphonso Davies kapufáját még szintén megúszta a vendégcsapat, ám ekkor Thomas Müller helyezkedett a kipattanóra, és a német régi formáját idézte, ahogy bepofozta a labdát. 2–1

A Bayern rengeteg lövést vállalt a meccsen, és ugyan Paulo Gazzaniga általában jól helyezkedett, Philippe Coutinho már az ellőtt mennyiség alapján is különdíjat érdemelt volna ki. Az első félidő hosszabbításában a léc és a gólvonal még nem volt vele, de a viszonylag csendes második játékrészben – hatodik próbálkozásra... – az övé volt a villanás, amelynek révén gyakorlatilag bebiztosította győzelmét a Bayern: a 16-os vonaláról leadott lövésére nem volt ellenszere az argentin kapusnak sem. 3–1

A Tottenham ugyan szorosabbá tehette volna a meccset, ám a csereként beálló Szon Hung Min két ziccert is elfecsérelt, így a Bayern 3–1-es eredménnyel váltotta győzelemre a játék képe alapján uralt találkozót. A „pocsék” ősz ellenére a müncheniek hibátlan teljesítménnyel jutottak túl a csoportkörön a Bajnokok Ligájában.

Olympiakosz Pireusz (görög)–Crvena zvezda (szerb) 1–0 (el-Arabi 87. – tizenegyesből)

A Crvena zvezdának az elrontott tizenegyes nem fért bele, a dráma pedig a végére maradt. A görögök a 87. percben rúghattak büntetőt, Juszefel-Arabi pedig nem hibázott! A gól győzelmet, a győzelem pedig továbbjutást ér az Európa-ligába.