Messi remek gólt lőtt, a Barca ott van a nyolc között

2020.08.08. 20:50
Lionel Messi gólt lőtt, tizenegyest harcolt ki a Napoli ellen (Fotó: AFP)
A Barcelona 3–1-re legyőzte a Napolit a labdarúgó Bajnokok Ligája szombati játéknapján, a két csapat nyolcaddöntőjének visszavágóján, és bejutott a lisszaboni nyolcas döntőbe. A katalánok ellenfele a Bayern München lesz az elődöntőbe jutásért.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
BARCELONA (spanyol)–NAPOLI (olasz) 3–1 (3–1)
Barcelona, Camp Nou, zárt kapuk mögött. Vezette: Cakir (török)
BARCELONA: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Sergi Roberto, Rakitic, F. de Jong – Messi, L. Suárez (Júnior Firpo, 92.), Griezmann (Monchu, 84.). Vezetőedző: Quique Setién
NAPOLI: Ospina – Di Lorenzo, Manolasz, Koulibaly, Mário Rui – Fabián Ruiz (Elmas, 79.), Demme (Lobotka, a szünetben), Zielinski (Hirving Lozano, 70.) – Callejón (Politano, 70.), Mertens, L. Insigne (Milik, 79.). Vezetőedző: Gennaro Gattuso
Gólszerző: Lenglet (10.), Messi (23.), L. Suárez (45+1. – 11-esből), ill. L. Insigne (45+5. – 11-esből)

Továbbjutott: a Barcelona, 4–2-es összesítéssel

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A még februárban szerzett idegenbeli gólnak (Griezmann) köszönhetően a Barcelona kezdte valamivel kedvezőbb pozícióban a mérkőzést, nem csoda, hogy ellenben a Napoli volt élesebbre töltve – Dries Mertens már a második percben el is találta a kapufát.

Ennél az esetnél még nem volt a helyzet magaslatán a Barca-védelem, odaát viszont, egy szögletet követően már szó szerint igen – a 10. percben Clément Lenglet befejelte a vezető gólt. Felugrás előtt ugyan a francia légiós jól láthatóan ellökte magától Demmét, de a VAR-szoba szerint ez belefért. 1–0

Bő tíz perccel később beköszönt Lionel Messi is, aki négy csel és két labdaszerzés után csak-csak mattolta az őt fél vállról vevő nápolyi védelmet, egyúttal megidézte nekünk az efféle „csak azért is gólt lövök!” akciókban legendásan nagyokat alakító világklasszis honfitársát, Diego Maradonát. 2–0

Egy kis stat: a Messi gólját eredményező támadás során mind a 11 Barcelona-játékos hozzáért a labdához. (Opta)

Máris dudált volna a bőrgyár? Az első félidő végéhez közeledve nagyon úgy nézett ki, hogy a műszak érdemi része valóban csak 45 percig tartott, mert bár Messitől kezezés miatt elvettek egy gólt, az általa kiharcolt – és videózással jóváhagyott – tizenegyesből Luis Suárez végül belőtte a harmadikat. 3–0

Egy kis stat: Luis Suárez legutóbbi 16 BL-gólja mind odahaza született, míg Lionel Messi már 35 különböző csapatnak lőtt/fejelt gólt a BL-ben – ez kettővel több, mint amennyinek Cristiano Ronaldo betalált.

A szünet előtti pillanatok a vendégcsapaté voltak, a Rakitic által elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőből Lorenzo Insigne szépített. 3–1

Némi remény tehát felcsillant a Napoli előtt, csakhogy a szünet utáni újrakezdés után nem sikerült gyorsan tovább faragni a hátrányt, és ahogy telt-múlt az idő, úgy vált egyre bizonyosabbá, hogy valószínűleg a későbbiekben sem fog.

A katalánok taktikus játékkal tartották az eredményt, és abból sem lett baj, amikor védelmük egyszer-egyszer elszundikált: Arkadiusz Milik lesről fejelt a kapujukba (81. perc), és amikor Lozano kiszorított helyzetből a kapufára fejelt, Ter Stegen zárta a szöget, ha kell, közbeavatkozott volna (87. perc).

A végére kissé beszoruló Barca 3–1-re megnyerte a visszavágót, és bejutott a negyeddöntőbe, amelyben a Bayern München lesz az ellenfele.

Egy kis stat: a Barcelona sorozatban 13. alkalommal jutott be a legjobb nyolc közé a BL-ben (2007-ben Frank Rijkaarddal nem sikerült). Már a 8 is BL-rekord volt!