BL, B-csoport: a Bayern továbbjutott, de a Spurs is nagy lépést tett

2019.11.06. 23:05
Lewandowski egyszerűen megállíthatatlan ebben a szezonban (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában a Bayern München Robert Lewandowski és Ivan Perisic góljával 2–0-ra legyőzte az Olympiakosz Pireuszt. A csoport másik meccsén a Tottenham 4–0-ra ütötte ki a Crvena zvezdát.

BAYERN MÜNCHEN–OLYMPIAKOSZ 2–0

Nagy kérdés volt, hogyan játszik a Bayern München azok után, hogy a Frankfurti elleni 5–1-es vereséget követően menesztették Niko Kovac vezetőedzőt. A válaszra sokáig várni kellett, hiszen a kétgólos különbség csak a meccs lefújása előtt néhány perccel alakult ki – igaz, ennek ellenére óriási mezőnyfölényben futballoztak a bajorok.

A 69. percben tört meg a gólcsend, ekkor Coman belőtt labdájára érkezett Robert Lewandowski, aki már-már szokásosnak mondható gólját lőtte – 17 Bayern-meccsen ez volt a 21. találata ebben az idényben. Húsz perccel később a csereként beálló Ivan Perisic is betalált, végleg lezárva a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel Neuerék nem csupán százszázalékosak, hanem biztos továbbjutók is, míg az Olympiakosz a csoport utolsó helyén maradt egy pontjával.

CRVENA ZVEZDA–TOTTENHAM HOTSPUR 0–4

A Tottenham Hotspurnek nem okozott gondot idegenben a Crvena zvezda. Lo Celso bohózatba illő találatával az első félidő után 1–0-ra vezetett az angol együttes. A fordulás után Szon Hung Min is formába lendült, s gyors duplájával hamar eldöntötte a három pont sorsát. A mérkőzés vége előtt öt perccel Christian Eriksen is eredményes volt, ő állította be a 4–0-s végeredményt. A Tottenham ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

(Lewandowski 69., Perisic 89.)
Crvena zvezda–Tottenham Hotspur 0–4 (Lo Celso 34., Szon Hung Min 57., 61., Eriksen 85.)