BL: az UEFA egy emlékezetes góllal köszöntötte a Fradit

K. Zs.K. Zs.
2020.09.30. 09:58
Ünneplő ferencvárosiak (Fotó: Török Attila)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) Twitter-üzenetben köszöntötte a Bajnokok Ligája csoportkörébe 25 év után visszatérő Ferencvárost. Az UEFA felelevenítette az akkori Fradi-szereplés egyik legemlékezetesebb mérkőzése, a Real Madrid elleni Üllői úti meccs (1–1) góljait is. Az FTC egyébként a 25 évnyi várakozással beállította a vonatkozó BL-rekordot: két szereplés között eddig csupán egy klub volt távol ilyen hosszú ideig a BL-csoportkörtől – a tavaly ugyancsak negyedszázad után visszatérő Salzburg.

„KÖSZÖNTÜNK ÚJRA ITT, FERENCVÁROS!”

IFJ. ALBERT FLÓRIÁN (ÉS RAÚL) GÓLJA AZ 1995-ÖS MÉRKŐZÉSEN

A 25 évvel ezelőtti BL-csoportkörben a Ferencváros a D-csoport harmadik helyén végzett, köszönhetően annak, hogy a svájci Grasshoppers ellen négy pontot szerzett (3–0-s győzelem idegenben, 3–3 otthon). A Real Madrid elleni 1–1-et 6–1-es madridi vereség előzte meg, míg a döntőig menetelő holland Ajaxtól kétszer simán kikapott (1–5, 0–4).