BL: az UEFA a Legia és a Dortmund ellen is eljárást indított

2016.09.16. 13:12
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) vizsgálatot indított a magyar válogatott Nikolics Nemanját is foglalkoztató Legia Warszawa és a Borussia Dortmund ellen a két csapat szerdai Bajnokok Ligája-csoportmérkőzése közben történt nézőtéri incidensek miatt.

A lengyel fővárosban játszott és a német együttes 6–0-s sikerével zárult találkozó alatt a hazai szurkolók sértő, rasszista és személyeskedő rigmusokat skandáltak, illetve megdobálták és megtámadták a vendégszektorban tartózkodó Borussia-drukkereket. A biztonsági személyzetnek könnygázt kellett bevetnie a randalírozó varsói szimpatizánsok megfékezésére.

A történtekről az UEFA etikai és fegyelmi bizottsága szeptember 28-án tárgyal, de nemcsak a Legia, hanem a Dortmund is kaphat büntetést, utóbbi klub szurkolói ugyanis a meccs közben tiltott pirotechnikai eszközöket alkalmaztak, s megdobálták a hazai drukkereket.

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: több légiósunk is bajnoki ezüstérmes lett

Kézilabda
2026.05.31. 22:32

Közel 800 előállítás Franciaországban a BL-döntő miatt

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 17:23

BL-döntő: olvasóink többsége a PSG győzelmére tippel

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 11:02

Lőw Zsolt: Párizsban és Londonban is beérett a tudatos, hosszú távú építkezés

Képes Sport
2026.05.30. 08:45

„Mikel Arteta futballja az Arsene Wenger-féle stílus korszerű továbbfejlesztése” – a brit nagykövet az NS-nek

Bajnokok Ligája
2026.05.29. 09:48

Beszélgetés ma este a Nemzeti Sport főszerkesztőjével a budapesti BL-döntőről

Bajnokok Ligája
2026.05.28. 10:47

Arsenal vagy PSG? Az FTC női kézilabdázói is tippeltek a budapesti BL-döntőre – videó

Bajnokok Ligája
2026.05.28. 09:22

„A legrangosabb trófeákért kell harcolnunk” – David Raya a budapesti BL-döntőről

Bajnokok Ligája
2026.05.28. 09:13
Ezek is érdekelhetik