A Bayern nem lassított, 10–2-vel verte ki az Arsenalt

2017.03.07. 20:35
A Bayern akkor sem lassított, amikor már régen eldőlt a párharc (Fotó: AFP)
A Bayern München Londonban is 5–1-re győzött az Arsenal ellen, így összesítésben 10–2-vel ejtette ki Arsene Wenger csapatát a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

ARSENAL (angol)–BAYERN MÜNCHEN (német) 1–5 (1–0)
London,
Arsenal Stadion, 59 911 néző. Vezette: Szidiropulosz (görög)
ARSENAL:
Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal – Ramsey (Coquelin, 72.), Xhaka – Walcott, Oxlade-Chamberlain, A. Sánchez (L. Pérez, 72.) – Giroud (Özil, 72.). Vezetőedző: Arsene Wenger
BAYERN MÜNCHEN: Neuer – Rafinha, Javi Martínez, Hummels, Alaba – Vidal, Xabi Alonso – Robben (Douglas Costa, 71.), Thiago Alcantara (R. Sanchez, 79.), Ribéry (Kimmich, 79.) – Lewandowski. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Walcott (20.), ill. Lewandowski (55. – 11-esből), Robben (68.), Douglas Costa (78.), Ar. Vidal (80., 85.)
Kiállítva:
Koscielny (53.)
Továbbjutott: a Bayern München, kettős győzelemmel, 10–2-es összesítéssel

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, ITT!

Az előzetesen kihirdetett felállásban nem szerepelt Olivier Giroud, de néhány perccel a kezdő sípszó előtt a megsérülő Danny Welbeck helyére Arsene Wenger betette a francia támadót.

És Giroud majdnem vezetéshez juttatta a londoniakat az első negyedóra végén, de a labda a kapufát súrolva mellé pattant.

Ám a 20. percben megszerezte a vezetést az Arsenal: Theo Walcott éles szögből nagyon felrúgta a labdát a rövid felsőbe, Manuel Neuer csak beleért a labdába, védeni nem tudta a lövést. 1–0

Az Arsenal további rohamokat vezetett – Walcott majdnem lemásolta a gólját – viszont többször már nem tudott betalálni az első játékrészben. A Bayern több kontrát is vezetett, de csak Lewandowski helyzete volt igazán veszélyes a 38. percben. Azonban a lengyel nem találta el jól a labdát.

Az első félidő 1–0-val zárult.

A második játékrész elején Hummels a hálóba lőtt, de az asszisztens lest jelzett. Öt perccel később viszont már tényleg egyenlített a Bayern: Robert Lewandowski büntetőből talált be. Az eset előtt Koscielny szabálytalankodott, amiért sárga lapot kapott, majd pár másodperccel később a piros lap is megjelent a játékvezető kezében, Koscielny mehetett zuhanyozni. Érdekes ítélet volt. 1–1

Ezzel végleg eldőlt a párharc, és ez érződött is az angol csapaton.

A 68. percben David Ospina hibáját kihasználva Arjen Robben is bevette a hazaiak kapuját. 1–2

A Bayern München nem állt le. Nagyon nem: a 78. percben a Robben helyére beálló Douglas Costa is gólt lőtt, majd Arturo Vidal emelt a kapuba a 80-adikban, és köszönt be a 85. percben is 1–5

Az Arsenal egymás után hetedszer esett ki a nyolcaddöntőben a Bajnokok Ligájában.